Aktualności

 • STRATEGIA ROZWOJU GMINY ROZPRZA NA LATA 2021 - 2030 - KONSULTACJE SPOŁECZNE

  Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1295 ze zm.) oraz §1 ust. 3 pkt 1 Uchwały Nr XXXII/38/2014 Rady Gminy Rozprza z dnia 25 czerwca 2014 r. w sprawie przyjęcia zasad i trybów konsultacji społecznych z mieszkańcami w Gminie Rozprza Wójt Gminy Rozprza zaprasza mieszkańców Gminy Rozprza, sąsiednie gminy i ich związki, lokalnych partnerów społecznych i gospodarczych oraz Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie do zapoznania się z projektem Strategii Rozwoju Gminy Rozprza na lata 2021-2030.

 • Zaproszenie na bezpłatne szkolenie internetowe

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń IT organizowanych przez Centrum Szkoleń i Innowacji Sp. z o.o. w ramach projektu: „Ctrl+C – Ctrl+V”. W chwili obecnej szkolenia będą w realizowane online. Projekt „Ctrl+C-Ctrl+V” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i środków krajowych. Jedna osoba może uczestniczyć tylko w jednym szkoleniu w ramach projektu „Ctrl+C – Ctrl+V. Projekt jest skierowany do osób, które ukończyły 18 rok życia oraz zamieszkują na terenie Polski. Do udziału w szkoleniach zachęcamy szczególnie osoby z niepełnosprawnościami, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy całe grupy, rodziny czy pracowników  firm i instytucji. Grupy 12 osobowe.

 • Wręczenie awansów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy

  W minioną sobotę 8 maja obchodziliśmy dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Korzystając z tej też okazji, podczas poniedziałkowego spotkania w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy, wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk wraz z sekretarz gminy Rozprza Bożeną Nagrodzką oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy Izabelą Kwaśniak wręczyli pracownikom awanse, życzenia oraz drobne upominki.

 • Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej

  Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

  Konsultacje odbywać się będą w trybie on-line i będą transmitowane on-line (szczegóły techniczne podane zostaną wkrótce na stronie www.zosprp.pl).

 • Bezpłatne konsultacje oraz badania profilaktyczne

  Województwo Łódzkie oraz Szpital Kopernika w Łodzi zaprasza mieszkańców województwa do wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach i badaniach lekarskich w ramach akcji profilaktyki onkologicznej.

  W soboty 22 maja, 29 maja oraz 12 czerwca w godz. 9:00-14:00 na terenie Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej (ul. Paderewskiego 4) lekarze onkolodzy będą udzielać bezpłatnych porad z zakresu:

  • chorób piersi

  • chorób jelita grubego

  • chorób nowotworowych żołądka

  • nowotworów skóry (wraz z badaniem znamion skórnych)

  • ginekologii onkologicznej (wraz z badaniem cytologicznym)

  • zdrowego żywienia

 • Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Biegach Przełajowych ,,Europejska Mila" za nami.

  W dniu 07.05.2021r. w Wolborzu odbyły się  Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Biegach Przełajowych ,,Europejska Mila". W zawodach tych wystartowała grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rozprzy uzyskując, jak na pierwszy start po tak długiej przerwie, bardzo dobre wyniki. Najlepiej spisał się Wiktor Kowalewski w kategorii chłopcy rocznik 2009-2008, który w biegu na 800 m (0,5 mili) w pięknym stylu, prowadząc od startu do mety, zwyciężył zdobywając tytuł Mistrza Województwa.