Aktualności

 • PT KRUS w Piotrkowie Trybunalskim apeluje: Rolniku! Dźwigaj z głową – mierz siły na zamiary!

  „Kości i stawy też rolnika sprawy” – to hasło jednej z licznych kampanii prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, prowadzonych w 2021 roku. Jej celem jest zwrócenie uwagi na przyczyny chorób i urazów układu mięśniowo-szkieletowego, które są nie tylko źródłem dolegliwości, ale zwiększają też ryzyko wypadku przy pracy rolniczej. Choroby układu ruchu to jedna z najczęściej występujących w społeczeństwie grup schorzeń. Problem ten dotyczy szczególnie rolników. Nasilenia dolegliwości bólowych mogą prowadzić do okresowej lub trwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.

 • "Od nocy do nocy"- koncert filmowy Joanny Aleksandrowicz

  Przed nami jedno z najciekawszych lokalnych wydarzeń kulturalnych najbliższych miesięcy. 27 czerwca (niedziela) w „Ogrodzie Literackim” przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy wystąpi Joanna Aleksandrowicz, utalentowana wokalistka i aktorka młodego pokolenia. Na scenie artystce towarzyszyć będą członkowie zespołu: perkusista, basista oraz pianista, którzy zadbają o oprawę muzyczną wydarzenia. Koncert filmowy zostanie zorganizowany w ramach letniej trasy projektu „Od nocy do nocy”. Na wydarzenie zapraszają Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy oraz Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk. Początek o godz. 20:30, wstęp wolny.

 • Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju ,,Piłkarska Kadra Czeka”

  28.05.2021r. W Moszczenicy odbył się Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju ,,Piłkarska Kadra Czeka” chłopców rocznika 2006-2007. Drużyna LZS Rozprza, którą reprezentowali chłopcy z UKS Gmina Rozprza po dwóch zwycięstwach 3:2 z Włókniarzem Moszczenica i Skalnikiem Sulejów zdobyła I miejsce i uzyskała awans na Finał Wojewódzki. Drużynę reprezentowali : Aleksander Turniak, Kacper Szulc, Bartosz Jagiełło, Jakub Merk, Bartosz Ochej, Mateusz Śmiałowski, Kornel Pawłowski, Jakub Pirek, Szymon Góra, Kajetan Strupczewski, Igor Gałkowski, Szymon Kulbat, Albert Jończyk, Bartosz Olczyk, Korneliusz Patryarcha.

 • Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Siatkówkę mężczyzn

  W dniu 06.06.2021r. w Łowiczu odbyły Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Siatkówkę mężczyzn. Bardzo dobrze wypadła w tych zawodach drużyna LZS Rozprza, którą reprezentowali siatkarze LUMKS Kasztelan Rozprza. Rozegrali oni cztery mecze : 2:0 z LKS Retki (pow. łowicki), 2:1 z Sulejowem, 0:2 z Bełchatowem i 2:0 z Drzewicą zdobywając I miejsce i tytuł Mistrza Województwa.