Aktualności

 
 • Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy dostępny dla osób niedosłyszących

  Dzięki uczestnictwu w projekcie „Akademia samorządowa: Dostępność plus – mazowieckie i łódzkie” nr POWR.02.18.00-00-0173/20, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne, Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy otrzymał nieodpłatnie pętlę indukcyjną.

 • Spotkanie z Tomaszem Habdasem i podsumowanie konkursu "Czytelnik Roku 2022"

  2 marca 2023 r.gościliśmy Tomasza Habdasa, podróżnika i przewodnika górskiego, który opowiedział o najciekawszych miejscach w polskich górach. Spotkanie było także okazją do podsumowania plebiscytu na najaktywniejszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy, którzy w minionym roku wypożyczyli i przeczytali największą liczbę książek. Nagrody i wyróżnienia otrzymało dziesięciu z nich.

 • Srebrne tygrysy w Nowej Wsi

  W dniach 02 – 05.03.2023 r. drużyna turystyczna TYGRYSY ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi gmina Rozprza, wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Dorotą Jakubek wzięli udział w XXVIII Ogólnopolskim Podhalańskim  Rajdzie Narciarskim w Białym Dunajcu. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych „Tygrysy” zajęły II miejsce. W klasyfikacji powiatów II miejsce, województwo łódzkie uplasowało się na zaszczytnym I miejscu.

 • Aktualne propozycje KRUS dla dzieci

  Gospodarstwo rolne dla wielu dzieci jest domem, miejscem zabawy i wypoczynku. Należy więc stwarzać bezpieczne warunki przebywania, wyjaśniać niebezpieczeństwa na jakie mogą być narażone oraz wskazywać sposoby ich unikania. W 2023 roku KRUS rozpoczyna nową kampanię pt. „Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami”. W związku z tym Oddział Regionalny KRUS w Łodzi wraz z Placówkami Terenowymi przedstawia dwie propozycje dla dzieci, które mogą wpłynąć na wzrost świadomości zarówno najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich jak i ich rodziców w aspekcie środków chemicznych stosowanych w rolnictwie.