Tłumacz Migam

Gmina Rozprza otrzymała wsparcie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”

 „Cieszymy się, że uzyskaliśmy dofinansowanie dla tej inwestycji. Szczególnie, że po wprowadzonych przez Radę Ministrów, grudniowych zmianach ograniczających środki jesteśmy jedną z 2 gmin z terenu Powiatu Piotrkowskiego która je otrzymała.”- mówi wójt Gminy Janusz Jędrzejczyk. Łącznie w całym województwie łódzkim dofinansowanie otrzymały 23 gminy oraz 10 powiatów. Oprócz Gminy Rozprza z terenu Powiatu Piotrkowskiego dofinansowanie otrzymała Gminy Moszczenica oraz Starostwo Powiatowe. 

Samorządowi Gminy Rozprza na budowę drogi gminnej prowadzącej ze Starej Wsi, przez Nową Wieś do Białocina udało się pozyskać ze środków ministerialnych dofinansowanie w wysokości 1.309.500 zł. Łączny koszt budowy blisko 3,5 kilometra drogi wyniesie 2 miliony 691 tys. zł.

Aktualnie ogłosiliśmy przetarg, który wyłoni wykonawcę robót. Termin wykonania zadania został wyznaczony na 30 lipca, więc podróżujący mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowej drogi już w drugiej połowie wakacji.” - informuje wójt. „Obecnie wyłaniamy również wykonawcę robót przy przebudowie drogi gminnej w Janówce oraz ulicy Lazurowej w Milejowie. Tutaj termin zakończenia robót został wyznaczony jeszcze wcześniej, bo na 15 czerwca.” – dodaje.