GMINA ROZPRZA

shadow

Strona główna

 • „Odlotowy Koniec Lata”

  25 września 2022 r. na lotnisku Sportowego Klubu Modelarskiego RC Turlej odbyło się odlotowe zakończenie lata. Główną i najbardziej oczekiwaną przez dzieci i młodzież atrakcją były oczywiście zawody modelarskie latawców podzielone na kilka kategorii wiekowych. Kilka dni wcześniej w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy oraz szkołach odbyły się warsztaty tworzenia latawców. Zainteresowanie warsztatami było ogromne, także podczas „Odlotowego Końca Lata” można było podziwiać dziesiątki przepięknych, własnoręcznie wykonanych latawców.

 • Jubileusz 80 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszowie

  W sobotę, 24 września 2022 r. miały miejsce obchody 80-lecia Powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszowie. Uroczystość rozpoczęła się od wymarszu spod Szkoły Podstawowej w Straszowie i złożenia kwiatów pod kamieniem upamiętniającym śmierć Józefa Grzybowskiego – założyciela jednostki OSP w Straszowie zamordowanego przez Sowieckich żołnierzy 18 stycznia 1945 r. Następnie korowód przemaszerował na plac za budynkiem OSP gdzie rozpoczęła się uroczysta msza święta.

 • Nauka dla Ciebie w domu – warsztaty z Centrum Nauki Kopernik w Rozprzy

  Już w sobotę, 1 października w Rozprzy odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Nauka dla Ciebie w domu” – jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy przez jeden dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty z towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych, w których udział weźmie w sumie 20 rodzin. Po zakończeniu zajęć każda rodzina otrzyma zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu.

 • "Odlotowy koniec lata"

  W imieniu wójta Gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka serdecznie zapraszamy 25 września 2022 r. (niedziela) na "Odlotowy koniec lata" który odbędzie się na lotnisku Sportowego Klubu RC w Turleju (trasa pomiędzy Milejowem a Łazami Dużymi).W programie m. in.: otwarcie zawodów latawcowych, pokazy modeli latających, zakończenie zawodów i wręczenie nagród. Szczegóły na plakacie.

Więcej aktualności