Tłumacz Migam

Dzieci z naszej gminy sprzątały Świat

Milejów


18 września 2015r. uczniowie szkoły podstawowej w Milejowie po zakończonych zajęciach przystąpili do akcji Sprzątanie Świata 2015. Klasy wyruszyły w kierunku Milejowca, Janówki i Longinówki porządkując po drodze centrum Milejowa. Przy słonecznej pogodzie nie uszedł uwadze uczniów żaden śmieć. Znalezione nieczystości sortowane były do osobnych worków. Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy naszych sołectw dbają o środowisko.

 

 

Nowa Wieś


W dniu 18 września 2015r. (piątek) uczniowie szkoły  podstawowej w Nowej  brali aktywny udział w 22 edycji akcji „Sprzątania świata”. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem „Wyprawa-poprawa”. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły oraz  teren przy drogach (Nowa Wieś, Stara Wieś, Białocin).Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w akcji na rzecz czystego środowiska. Sprzątania świata uczniowie  zakończyli  przy ognisku.

 

 

Przedszkole w Rozprzy


Tradycyjnie, co roku przedszkole w Rozprzy włącza się  z dziećmi do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.  Najmłodsze dzieci  z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię". Co prawda maluszki sprzątały  ogród przedszkolny, ale starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy przedszkola. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.