Tłumacz Migam

Czytali "Lalkę" w centrum Rozprzy

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.  Lekturą tegorocznej edycji publicznego czytania najwspanialszych dzieł naszej literatury była „Lalka” Bolesława Prusa. W sobotnie przedpołudnie blisko 40 osób pojawiło się w rozprzańskim parku, by wspólnie przypomnieć historię Stanisława Wokulskiego, Izabeli Łęckiej oraz pozostałych bohaterów powieści.

Uroczystość zainaugurowała Izabela Kwaśniak, która przywitała zebranych i zachęciła do wspólnej lektury. Z niełatwym tekstem utworu zmierzyli się m.in. Janusz Jędrzejczyk- wójt gminy Rozprza, Tomasz Gemel- przewodniczący Rady Gminy Rozprza, Nikola Kuliś, Gabriela Wojtaszek, Zofia Piątek, Karina Kapusta, Julia Rogalska, Julia Pisarek, Karolina Rycerz, Alicja Drożdżowska, Patryk Drożdżowski, Anita Kabzińska, Weronika Noworolnik, Jadwiga Ziemba, Katarzyna Leśniewska oraz Robert Kabziński.  Każdy z uczestników spotkania miał także szansę wygrania egzemplarza „Lalki” w ramach quizu przeprowadzonego przez Annę Sidoruk z Biblioteki Szkolnej w Gimnazjum w Rozprzy - współprowadzącej wydarzenie. Spotkanie uświetnił rewelacyjny występ Joanny Kabzińskiej - studentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Na pamiątkę spotkania każdy z przybyłych mógł otrzymać stempel z pieczęcią akcji, przysłaną z Kancelarii Prezydenta RP oraz złożyć wpis w bibliotecznej kronice.

Akcja „Narodowe Czytanie” ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej wspólnoty. Czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczną edycję!