Tłumacz Migam

Stowarzyszenie Rozprzanie.pl zaprasza dzieci i młodzież na podróż do średniowiecznej Rozprzy

Podróż do średniowiecznej Rozprzy z okazji 950-lecia.

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego regionu Stowarzyszenie Rozprzanie.pl przygotowało magiczną „Podróż do średniowiecznej Rozprzy z okazji 950-lecia”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat na wspólną podróż w czasie, w której przeniesiemy się  do początków naszej miejscowości. Startujemy 25 lipca 2015r. o godzinie 13.30 w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy. Zapisy trwają do 22 lipca.

Średniowieczną historię Rozprzy przybliżą uczestnikom członkowie Stowarzyszenia Rozprzanie.pl

Gościem specjalnym naszego spotkania będzie zespół Kuźnia Kultury, który przybliży nam okres średniowiecza poprzez omówienie uzbrojenia rycerskiego z pokazem przebierania w zbroje. Zdobędziemy wiedzę  o średniowieczu i jego zwyczajach z uwzględnieniem różnych warstw społecznych. Zostanie zaprezentowana drabina feudalna społeczeństwa średniowiecznego. Uczestnicy będą mieli możliwość przebrania się w stroje różnych warstw: chłop, mnich, szlachcić, król. Odbędzie się również pokaz tańca dawnego. Dla wszystkich przybyłych zostanie przygotowany poczęstunek.

Stowarzyszenie Rozprzanie.pl jest laureatem programu „Regranting w Powiecie Piotrkowskim –Grant Na Lepszy Start Lokalnie”, który współfinansowany jest ze środków Powiatu Piotrkowskiego i ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Kwota dofinansowania dla projektu „ Podróż do średniowiecznej Rozprzy z okazji 950-lecia” to 3 tyś. zł.

Więcej informacji na plakacie wydarzenia i na fanpage’u Rozprzanie.pl.

page-0.jpeg