Tłumacz Migam

XII Dni Gminy Rozprza zorganizowane w ramach obchodów 950-lecia Rozprzy za nami

20 i 21 czerwca, po raz kolejny świętowaliśmy dni Gminy Rozprza. Tegoroczne „XII Dni Gminy Rozprza” były bez wątpienia rekordowe pod względem odwiedzających nas gości.

W sobotę na terenie stadionu odbyły się występy przedszkolaków oraz uczniów z terenu gminy oraz Zespołu Marquja i wspaniały koncert zespołu EXELENT. Przy dźwiękach muzyki disco polo, boisko stało się jednym wielki parkietem do tańca.

Koncerty nie były oczywiście jedynymi atrakcjami. W sobotę na stadionie można było odwiedzić stoiska wystawione przez patronów honorowych, twórców ludowych oraz stowarzyszeń.

Niedziela była poświęcona w całości obchodom 950-lecia istnienia Rozprzy. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Sanktuarium w Rozprzy, po której została odsłonięta płyta upamiętniająca tworzenie w Rozprzy Legionów Polskich. Następnie wszyscy zgromadzeni, żołnierze, strażacy, harcerze, grupy rekonstrukcyjnie i barwnie przebrani mieszkańcy przeszli ulicami Rozprzy na teren stadionu.

W drugim dniu również nie zabrakło atrakcji dla uczestników. Na płycie głównej stadionu pokazy sprzętu i umundurowania z okresu I i II wojny światowej prezentowały grupy rekonstrukcyjne. Największym zainteresowaniem cieszyli się ułani mjr. „Hubala” na koniach oraz Tomasz Jamróz-Piłsudski – prawnuk Marszałka Józefa Piłsudskiego, który opowiadał o legionach i o marszałku.

Gwiazdą XII Dni Gminy Rozprza organizowanych w ramach obchodów 950- lecia Rozprzy była Ania Wyszkoni.

Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że „XII Dni Gminy Rozprza” mogły się odbyć. Szczególne podziękowania kierujemy do szkół, przedszkoli, strażaków, harcerzy oraz mieszkańców za zaangażowanie i udział w korowodzie.