Tłumacz Migam
GMINA ROZPRZA

shadow

Aktualności

 
 • Koncert z okazji Dnia Kobiet "Światowe przeboje we Dwoje" - plakat informacyjny

  Koncert z okazji Dnia Kobiet

  Burmistrz Rozprzy serdecznie zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet "Światowe przeboje we Dwoje". W programie koncertu największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich z towarzyszeniem zespołu Marcina Jagiełły. Koncert odbędzie się 9 marca 2024 r. o godzinie 17.00 w Auli Szkoły Podstawowej w Rozprzy.

   

 • Wymiana lamp w Gminie Rozprza

  Kolejne lampy zostaną wymienione na nowe

  W obecnym czasie w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy trwa wymiana opraw oświetlenia ulicznego przy drogach gminnych na terenie gminy Rozprza. Wymieniane są stare oprawy sodowe na nowe energooszczędne oprawy LED. Wymienionych zostanie 230 szt. opraw. Koszt zadania wyniesie 90 tyś. zł.  Jest to kolejny etap prac które zostały rozpoczęte w roku ubiegłym. W pierwszym etapie zostały wymienione oprawy oświetleniowe przy drogach powiatowych w ilości 463 szt. za kwotę 167 tyś. zł.

 • Ogłoszenie - nabór wniosków Azbest w gospodarstwach rolnych 2024

  Ogłoszenie - nabór wniosków Azbest w gospodarstwach rolnych 2024

  Burmistrz Rozprzy ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie zadań w zakresie zbierania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest w gospodarstwach rolnych. WAŻNE! Nabór wniosków dotyczy tylko azbestu zdjętego przez rolników w ramach umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na dofinansowanie do zakupu blachy, którym ARiMR wypłaciła i rozliczyła środki.

 • Zebranie sprawozdawczo-programow OSP

  Kolejne zebrania sprawozdawczo-programowe za nami

  Styczeń i luty to miesiące gdzie w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych odbywają się zebrania sprawozdawczo-programowe. W ostatnim czasie takie spotkania odbyły się w Niechcicach, Longinówce, Białocinie oraz Starej Wsi. Druhowie przyjmowali sprawozdania, udzielali absolutorium za wykonanie planu w 2023 roku oraz przyjmowali plany na 2024 rok.

 • Sportowe Talenty Powiatu Piotrkowskiego 2023

  Sportowe Talenty Powiatu Piotrkowskiego 2023

  Podczas gali Sportowe Talenty Powiatu Piotrkowskiego 2023 zostali nagrodzeni najlepsi sportowcy, trenerzy, najpopularniejsi sportowcy, najlepsze kluby sportowe, nadzieje sportowe oraz rozdano nagrody za współzawodnictwo w ramach Ludowych Zespołów Sportowych, medale za działania na rzecz promocji sportu i Medale Pamiątkowe Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej.

 • Pomiary geodezyjne w Rozprzy - informacja

  Informacja

  Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy informuje, że od dnia 12 lutego do połowy marca będą trwały prace polowe związane z pomiarem na terenie miasta Rozprza budynków oraz pozyskaniem danych opisowych. Pracownicy będą ubrani w koszulki odblaskowe z logo firmy Geolida oraz będą posiadać identyfikatory wydane przez Starostę Powiatu Piotrkowskiego. Z ekipą terenową można kontaktować się pod numerem telefonu 531 869 216.

Więcej aktualności