Aktualności

 

 • Ogłoszenie wójta gminy Rozprza

  Wójt Gminy Rozprza informuje Iż, w dniu 30.09.2022r., wpłynęła do Urzędu Gminy Rozprza oferta STOWARZYSZENIA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „BUD-UJ RAZEM na realizację zadania pod nazwą: „Promocja kultury oraz lokalnych produktów gm. Rozprza podczas Święta Miasta Glodenii”. Realizację zadania zaplanowano w okresie od dnia 1 listopada 2022r., do 23 grudnia 2022r., Wnioskowana kwota dotacji wynosi 1000 zł. Zgodnie z art. 19a  ust. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 z poźn. zm.) w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty można zgłosić uwagi dotyczące oferty.

 • Informacja ws dodatku dla podmiotów wrażliwych

  Ustawa z dnia 15 września 2022 r. (Dz. U z 2022 r. poz. 1967) o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw wprowadziła dodatek dla podmiotów wrażliwych, którymi są to m.in. placówki systemu ochrony zdrowia, systemu oświaty, szkolnictwa wyższego i nauki, żłobki, kluby dziecięce, kościoły i związki wyznaniowe, placówki kulturalne, straże pożarne, pozarządowe organizacje pożytku publicznego, spółdzielnie socjalne.

 • „Odlotowy Koniec Lata”

  25 września 2022 r. na lotnisku Sportowego Klubu Modelarskiego RC Turlej odbyło się odlotowe zakończenie lata. Główną i najbardziej oczekiwaną przez dzieci i młodzież atrakcją były oczywiście zawody modelarskie latawców podzielone na kilka kategorii wiekowych. Kilka dni wcześniej w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy oraz szkołach odbyły się warsztaty tworzenia latawców. Zainteresowanie warsztatami było ogromne, także podczas „Odlotowego Końca Lata” można było podziwiać dziesiątki przepięknych, własnoręcznie wykonanych latawców.

 • Jubileusz 80 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszowie

  W sobotę, 24 września 2022 r. miały miejsce obchody 80-lecia Powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszowie. Uroczystość rozpoczęła się od wymarszu spod Szkoły Podstawowej w Straszowie i złożenia kwiatów pod kamieniem upamiętniającym śmierć Józefa Grzybowskiego – założyciela jednostki OSP w Straszowie zamordowanego przez Sowieckich żołnierzy 18 stycznia 1945 r. Następnie korowód przemaszerował na plac za budynkiem OSP gdzie rozpoczęła się uroczysta msza święta.

 • Nauka dla Ciebie w domu – warsztaty z Centrum Nauki Kopernik w Rozprzy

  Już w sobotę, 1 października w Rozprzy odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Nauka dla Ciebie w domu” – jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy przez jeden dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty z towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych, w których udział weźmie w sumie 20 rodzin. Po zakończeniu zajęć każda rodzina otrzyma zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu.

 • "Odlotowy koniec lata"

  W imieniu wójta Gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka serdecznie zapraszamy 25 września 2022 r. (niedziela) na "Odlotowy koniec lata" który odbędzie się na lotnisku Sportowego Klubu RC w Turleju (trasa pomiędzy Milejowem a Łazami Dużymi).W programie m. in.: otwarcie zawodów latawcowych, pokazy modeli latających, zakończenie zawodów i wręczenie nagród. Szczegóły na plakacie.

 • Warsztaty tworzenia latawców w GBP w Rozprzy

  W czwartkowe popołudnie 15 września w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy odbyły się warsztaty tworzenia latawców. Z inicjatywą zorganizowania zajęć adresowanych do dzieci wystąpił Sportowy Klub Modelarski RC. Każdy z pięćdziesięciu uczestników samodzielnie zaprojektował i stworzył latawiec, który już za tydzień weźmie udział w konkursie zorganizowanym w Turleju podczas Rodzinnego Pikniku na Zakończenie Wakacji.

 • Zapraszamy na spotkanie organizacyjne Siatkarskiej Akademii Kasztelana Rozprza

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Kasztelan Rozprza zaprasza do udziału w nowym projekcie Siatkarskiej Akademii. Treningi będą odbywały się na obiektach sportowych w Szkole Podstawowej im. J. Pawlikowskiego w Rozprzy. Udział w zajęciach będzie całkowicie bezpłatny.Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z zawodnikami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się już w najbliższy wtorek 20 września 2022 o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej w Rozprzy w świetlicy w Budynku B przy ul. Sportowej 12a.