Aktualności

 • Wręczenie Grantów Sołeckich województwa Łódzkiego na Romanówce

  Dziś 6 lipca 2020 r. na Romanówce odbyło się uroczyste rozdanie Grantów Sołeckich województwa łódzkiego. Gospodarzem uroczystości był wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, a wręczenia grantów w imieniu Grzegorza Schreibera - Marszałka Województwa Łódzkiego dokonał Poseł na Sejm RP Antoni Macierewicz oraz wicemarszałek województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba.

 • Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Z książką w podróży"

  Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Z książką w podróży". Zdjęcia w wakacyjnej scenerii z książką w roli głównej należy wysyłać na adres  do 21 sierpnia 2020 r. Konkurs realizowany w ramach projektu "Małe i duże książkowe podróże". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 • Ruszają zapisy na wakacyjny projekt "STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ" organizowany przez grupę nieformalną Rozprzanie we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozprzanie.pl.

  Już od początku lipca ruszają zapisy na wakacyjny projekt  "STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ" organizowany przez grupę nieformalną Rozprzanie we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozprzanie.pl. Jest to jeden z 19 zwycięskich projektów, dofinansowanych w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem 2020 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Silny deszcz z burzami
  W powiecie piotrkowskim prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 75 km/h.