Aktualności

 • Zwrot Podatku akcyzowego

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, iż każdy rolnik który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT. W terminie od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2021 r.

 • #SzczepimySię z KGW

  Zaszczepienie jak największej części społeczeństwa przeciw COVID-19 jest jednym z najważniejszych środków do przezwyciężenia pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Aby podnieść poziom zaszczepienia mieszkańców Polski, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach, Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę #SzczepimySię z KGW. Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 • Umowa na przebudowę boiska sportowego w rozprzy podpisana

  W czwartek, 29 lipca 2021 r., wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk podpisał umowę z Województwem Łódzkim reprezentowanym przez Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Zbigniewa Ziembę na dofinansowanie zadania pod nazwą „Przebudowę przyszkolnego boiska sportowego wraz z budową nawierzchni sztucznej, piłkochwytów oraz oświetlenia” przy Szkole Podstawowej w Rozprzy.

 • 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i trening systemu wykrywania i alarmowania

  W dniu 1 sierpnia 2021 roku przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, które było bohaterskim zrywem narodowym mającym na celu wyzwolenie Warszawy spod okupacji hitlerowskiej. Informujemy, że w tym dniu na podstawie Zarządzenia nr 164/2021 z dnia 6 lipca 2021 r. Szefa Obrony Cywilnej Województwa Łódzkiego – Wojewody Łódzkiego w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa łódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania dla uczczenia tych wydarzeń o godzinie „W" 17.00 w gminie Rozprza zostanie wyemitowany przez okres 1 minuty ciągły sygnał z syren Ochotniczych Straży Pożarnych.

 • Komunikat ZGKG w Ropzrzy

  ZGKG w Rozprzy informuje, że w dniu 28.07.2021 r. (środa) w godzinach 8:00 – 14:00 wystąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Niechcice ul. Szkolna, Klonowa, Jesionowa, Lipowa i Zamurowa w związku z pracami, które prowadzone będą na wodociągu w obrębie w/w miejscowości. Po zakończeniu prac przystąpimy do płukania sieci wodociągowej.

 • Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego” – cykl spotkań informacyjnych w 24 powiatach województwa łódzkiego

  Potrzebujesz wsparcia w rozwoju firmy? Twoja firma ucierpiała z powodu Covid-19? A może potrzebujesz środków na założenie działalności? Skorzystaj z bezpłatnych spotkań dla przedsiębiorców, na których poznasz m.in. ofertę dotacji, pożyczek, bonów rozwojowych, funduszy UE dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego, którą przestawią przedstawiciele Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Agencji Rozwoju Przemysłu, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Każdy uczestnik otrzyma materiały, które będą prezentowane podczas wydarzenia.