Tłumacz Migam
GMINA ROZPRZA

shadow

Aktualności

 
 • Gmina Rozprza - Herb

  Informacja - prace geodezyjne

  Informacja dotycząca wykonania modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla jednostek ewidencyjnych: Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Rozprza, Ręczno w powiecie piotrkowskim.

  W dniach 22.07-28.07.2024r. będą prowadzone lub kontynuowane prace terenowe w obrębach/miejscowościach:

  Białocin, Bryszki, Kęszyn Dzięciary, Kisiele, Łochyńsko, Magdalenka, Niechcice, Pieńki, Rajsko Duże, Rajsko Małe, Świerczyńsko, Wola Niechcicka Stara, Wroników.

 • Zbliża się kolejna fala upałów, uwaga na zwierzęta!

  Zbliża się kolejna fala upałów, uwaga na zwierzęta!

  Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem. Szczególnie w trudnych warunkach są zwierzęta żyjące na uwięzi, pozostawione same sobie, często bez kropli wody zdatnej do picia. Buda, która stoi na otwartym słońcu i jest pokryta blachą nagrzewa się i temperatura w środku sięga nawet 70*C. Metalowy łańcuch rozgrzewa się do podobnych temperatur i może powodować poparzenia na skórze zwierzęcia.

 • "Kulinarne inspiracje Łódzkiego" - plakat

  Konkurs dla KGW "Kulinarne inspiracje Łódzkiego"

  Zarząd Województwa Łódzkiego serdecznie zaprasza na Dożynki Wojewódzkie, które odbędą się w niedzielę 18 sierpnia 2024 r. w Spale. Podczas tegorocznych Dożynek odbędzie się konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa łódzkiego pn. „Kulinarne inspiracje Łódzkiego”. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich, które chcą wypromować lokalne potrawy/wypieki powstałe w oparciu o tradycyjne receptury zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

 • Aktywna gmina. Wakacyjne zajęcia ruchowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży

  "Aktywna gmina. Wakacyjne zajęcia ruchowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży"

  Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy realizuje projekt "Aktywna gmina. Wakacyjne zajęcia ruchowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży". Projekt zakłada organizację bezpłatnych zajęć sportowych na trzech stadionach sportowych: w Rozprzy, Niechcicach i Mierzynie. Spotkania, które rozpoczną się 15 lipca i potrwają do 14 sierpnia, poprowadzą przedstawiciele czterech klubów piłkarskich: GKS Czarni Rozprza, UKS Gmina Rozprza, LKS Mierzyn i LKS Start Niechcice. Warunkiem udziału w zajęciach jest wypełnienie przez rodzica deklaracji, którą można pobrać u Instruktora oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy (deklarację wypełniamy TYLKO RAZ). Zapraszamy!

 • Joga w plenerze - plakat informacyjny

  Joga w plenerze

  W lipcu i sierpniu zapraszamy na bezpłatne, rodzinne zajęcia jogi. Spotkania odbędą się o godz. 17:00 w Ogrodzie Literackim (za budynkiem biblioteki) w terminach: 10, 24 lipca oraz 7 sierpnia. Działanie realizowane w ramach projektu "Aktywna gmina. Wakacyjne zajecia ruchowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży". Projekt realizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2024.

Więcej aktualności