Aktualności

 • Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy oraz Wójt Gminy Rozprza zapraszają do udziału w świątecznym konkursie plastycznym „Choinka jak z bajki”.

  Zadanie polega na przedstawieniu, w formie pracy płaskiej, choinki inspirowanej ulubioną książkową postacią. Technika pracy może być dowolna np. farby, kredki, wydzieranka, kolaż. Zgłoszenia do udziału w konkursie dokonuje się drogą elektroniczną. Zdjęcia wykonanej pracy należy przesłać na adres: , w terminie do 15 grudnia. Szczegóły w regulaminie.

 • Budowa nowego dachu na budynku Szkoły Podstawowej w Mierzynie zakończona

  Zadanie inwestycyjne dotyczące przebudowy i rozbudowy dachu na budynku Szkoły Podstawowej w Mierzynie zostało wykonane w terminie od lipca do połowy listopada br. Roboty budowlane zrealizowała lokalna firma BUD WORK z Białocina należąca do Pana Tomasza Kabzińskiego. Wykonawca w ramach zadania dokonał rozbiórki istniejącego pokrycia, rozbiórki części kominów oraz demontaż zużytej  konstrukcji dachu. Z uwagi na planowaną adaptację poddasza na cele edukacyjne, podwyższone zostały ścianki kolankowe, wykonane wieńce żelbetowe oraz wymurowane nowe lukarny, które będą doświetlały pomieszczenia poddasza.

 • Powszechny spis rolny - Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania

  Od 23 listopada samospis można wypełnić tylko w ciągu 2 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji!

  Ważna zmiana dla osób, które chcą się spisać samodzielnie w PSR. Od poniedziałku 23 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 2 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 2 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej termin ten wynosił 14, później 5 dni, ale ze względu na to, że spis wkrótce dobiega końca,  został ograniczony do 2 dni.

  Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br. Jeśli użytkownik gospodarstwa rolnego nie dokona samospisu skontaktuje się z nim rachmistrz.

 • ZAKRĘCONE SERCA ❤️❤️❤️

  Nowa akcja Gminy Rozprza ma na celu przy współpracy wszystkich mieszkańców zebrać jak największą ilość plastikowych zakrętek i przekazać je wybranej osobie potrzebującej pomocy lub fundacji czy stowarzyszeniu.

  Jest to projekt wspomagający również recykling oraz umożliwia mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbycia się zbędnych nakrętek, równocześnie pomagając potrzebującym.

 • Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku

  – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Halina Szymańska, prezes ARiMR. – Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim warto o takich inwestycjach pomyśleć. Zachęcam więc do zapoznania się z naszą ofertą pomocy i skorzystanie ze środków dostępnych z budżetu PROW 2014-2020.