Tłumacz Migam

100 rocznica formowania Legionów Józefa Piłsudskiego w Rozprzy

Cieszy nas fakt, że planowane przez Gminę Rozprza przedsięwzięcia dotyczące tej ważnej rocznicy, zyskały zainteresowanie i przychylność Władz Województwa.

W dniu 13 maja br. Janusz Jędrzejczyk wójt gminy Rozprza i Anna Toma główny specjalista, na zaproszenie otrzymane z Biura Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej – Oddział Dziedzictwa Kulturowego i Ochrony Pamięci Narodowej – Wojewódzki Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Łodzi, uczestniczyli w spotkaniu Komitetu Organizacyjnego Stulecia Legionów Polskich 1914-2014 w województwie łódzkim, które odbyło się w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli Patroni Honorowi Obchodów Jubileuszu 950-lecia Rozprzy, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Dyrektor Biura Wojewody Marcin Szmaja i Piotr Machlański Dyrektor Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi oraz przedstawiciele ważnych instytucji i organizacji, w szczególności Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi, Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiej Organizacji Wojskowej.

Celem spotkania było omówienie zmian ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Rozprza w Kalendarzu Przedsięwzięć organizowanych w ramach rocznicy Stulecia Legionów Polskich 1914 – 2014 w województwie łódzkim.

Warto podkreślić, że spotkanie było bardzo owocne, o czym więcej, już wkrótce.