Tłumacz Migam

Srebro dla Kasztelana

W piątek 15 maja br. rozpoczął się turniej finałowy o awans do II ligi w piłce siatkowej mężczyzn. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny. Podkarpacie reprezentowała drużyna KS SMS Neobus RAF-MAR Niebylec, ze Śląska - MUKS Michałkowice, Wielkopolskę reprezentowała drużyna TS Lisowiak Lisków, natomiast Rozprzę reprezentował zespół LUMKS Kasztelan Rozprza. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Każdy z zawodników dawał z siebie wszystko, ponieważ zwycięska gwarantowała sobie awans do II ligi. Mecz otwarcia zagrali nasi reprezentanci oraz drużyna z Podkarpacia. Niestety jego wyniki przesądził później o naszym drugim miejscu w klasyfikacji ogólnej. Turniej został zorganizowany na zasadach każdy z każdym.

W czasie całego turnieju trybuny były pełne kibiców, którzy dopingowali zawodników. Największy i najgłośniejszy doping otrzymali oczywiście siatkarze z Kasztelana, którzy bardzo dziękują za otrzymane wsparcie.

Klasyfikacja ogólna zawodów prezentuje się następująco:

 1. KS SMS Neobus RAF-MAR Niebylec
 2. LUMKS Kasztelan Rozprza
 3. MUKS Michałkowice
 4. TS Lisowiak Lisków

Dodatkowo wśród zawodników zostały wyłonione nagrody indywidualne i tak:

 1. Najlepszy zawodnik turnieju (MVP) – Tomasz Papulka z KS SMS Neobus RAF-MAR Niebylec
 2. Najlepszy atakujący – Piotr Zieliński z KS SMS Neobus RAF-MAR Niebylec
 1. Najlepszy środkowy – Kamil Cieloszek z MUKS Michałkowice
 1. Najlepszy libero – Konrad Machnica z KS SMS Neobus RAF-MAR Niebylec
 1. Najlepszy rozgrywający – Krzysztof Nowakowski z LUMKS Kasztelan Rozprza
 2. Najlepszy przyjmujący – Michał Owczarek z LUMKS Kasztelan Rozprza
 3. Najlepszy zagrywający – Artur Helman z TS Lisowiak Lisków

Puchary i nagrody inwidualne wręczył wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, przewodniczący rady gminy – Tomasz Gemel oraz dyrektor gimnazjum w Rozprzy, w którym został zorganizowany turniej – Bernard Matyszewski. Ponad to Bernard Matyszewski ufundował najlepszej drużynie fair play puchar, który trafił do zawodników z Liskowa.

Organizatorzy, zawodnicy oraz prezes klubu LUMKS Kasztelan dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do wyniku tego turnieju: kibicom, sponsorom, wójtowi gminy Rozprza oraz dyrekcji gimnazjum w Rozprzy.

IMG_0584.jpeg