Tłumacz Migam

8 maja to tradycyjnie Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Milejowie

8 maja to tradycyjnie Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Milejowie. Z tej okazji odbyła się w szkole uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy w Rozprzy Tomasz Gemel i Grzegorz Konopka – radny Rady Powiatu Piotrkowskiego. Gości i społeczność szkolną przywitała dyrektor Ilona Szewczyk.

Następnie głos zabrali uczniowie, którzy pod kierunkiem A. Laczek przygotowali akademię poświęconą patronowi szkoły ppłk. St. Sienkiewiczowi. Uczniowie przypomnieli zgromadzonym na uroczystości postać dowódcy 76 Pułku Piechoty im. L. Narbutta. W czasie uroczystości zaprezentowany został pokaz slajdów przygotowany przez R. Marciniaka – nauczyciela historii.

Na zakończenie głos zabrał przewodniczący Rady Gminy w Rozprzy Tomasz Gemel, który podziękował uczniom za chwile wzruszenia i pamięć o bohaterach września 1939r. Po akademii w majowym pochodzie uczestnicy akademii udali się na cmentarz wojskowy w Milejowie, gdzie złożony został wieniec na grobie ppłka St. Sienkiewicza. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych żołnierzy walczących w obronie "SZOSY PIOTRKOWSKIEJ" we wrześniu 1939r.