Tłumacz Migam

Coraz bliżej II ligi

Rozgrywki półfinałowe rozgrywały się w miejscowości Płociczna – Tartak, woj. suwalskie. Dzięki temu zwycięstwu już za niecałe 2 tygodnie zagramy o wejście do II ligi siatkarskiej. Nadzieje są ogromne, ponieważ to pierwsza taka sytuacja, kiedy to zespół z terenu naszej gminy gra o II ligę.

            „Zawodnicy są szczęśliwi, ale bardzo zmęczeni po meczach i po samej podróży. Turniej odbywał się w długi majowy weekend i wracając z niego musieliśmy stać w olbrzymich korkach. Droga z okolicy Suwałk trwała przeszło 11 godzin.” – mówi kierownik drużyny Grzegorz Prochuń. Na razie nie mają oni czasu na świętowanie, przyjdzie na nie czas po finałach. W chwili obecnej trwają intensywne treningi, żeby być przygotowanym na turniej finałowy, który odbędzie się w dniach 15-17 maja w Rozprzy!

 Poziom przygotowania tegorocznych drużyn był bardzo wysoki, jednak nie zagrażał on naszym zawodnikom. Grzegorz Prochuń w rozmowie nie ukrywa, że reprezentanci z Rozprzy jechali na turniej tylko po wygraną, jak mówi: „ Pojechaliśmy z pozytywnym nastawieniem i nie interesowało nas nic innego jak tylko zwycięstwo”. „Zawodnicy potrafią się zmobilizować, a trener – Robert Brzozowski, przygotował ich wspaniale”. – dodaje.

W obecnej chwili zespół oprócz zmagań z innymi drużynami, musi również walczyć o środki finansowe na dalszą działalność. Głównym sponsorem jest Gmina Rozprza, jednak w przypadku wygranej i awansu do II ligi może to nie wystarczyć. „Mamy lokalnych sponsorów, którzy wspierają nas nawet drobnymi kwotami. Ciągle jednak poszukujemy nowych.” – mówi Grzegorz Prochuń.

Skład drużyny na półfinałach: kapitan: Świrski Bartosz, Owczarek Michał, Mikołajewski Jakub, Nowakowski Krzysztof, Gaj Bartosz, Pęczek Mateusz, Stępień Mariusz, Pisarek Łukasz, Świrski Rafał, Wieczorek Mariusz, Kabziński Artur, Kowalewski Konrad. Trenerem zwycięskiej drużyny jest Robert Brzozowski.

W dniach 15 – 17 kwietnia w Rozprzy rozgrywany będzie turniej finałowy o wejście do II ligi. Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym zawodnikom!

 

DSC_0844.jpeg