Tłumacz Migam

Kasztelan walczy o II ligę!

Klub funkcjonuje już osiem lat. Jego założycielem, a zarazem pierwszym prezesem jest Tomasz Odrzywół, który w 2007 roku swoją pasją do piłki siatkowej zaraził innych. „Staramy się promować sport (piłka siatkowa) i odciągnąć młodzież od komputerów, ukazując im uroki sportu poprzez rywalizację, turnieje i zabawę. W naszym klubie szkolimy młodzież w wieku od 13 - 18 i 18-27 lat.” - mówi obecny prezes LUNMKS Kasztelan Grzegorz Prochuń

„Siatkówka od pewnego czasu odgrywa ogromną rolę w rozwoju i promowaniu sportu na terenie gminy Rozprza. Tak było od początku istnienia Klubu. Pasja i oddanie samych kibiców są tego najlepszym dowodem.” – dodaje.

Od 2007 roku LUMKS Kasztelan przebojem zawitał na pierwsze miejsca tabel. Zdobył dwa razy mistrzostwo seniorów LZS województwa łódzkiego (wczoraj tj.: 19 kwietnia odbył się mecz finałowy, który wygrali nasi reprezentanci), dwa razy zajął drugie miejsce. Siatkarze z Rozprzy w klasyfikacji ogólnopolskiej LZS juniorów zdobyli brązowy medal, natomiast w klasyfikacji drużyn trzyosobowych na trawie LZS juniorów zajęli 4 miejsce.

Najważniejsze mecze jednak są jeszcze przed zawodnikami. W dniach 01.05.2015-03.05.2015 r. LUMKS Kasztelan zagra mecze o wejście do II ligi. Mamy bardzo duże szanse, ponieważ zawodnicy są zmotywowani i świetnie wytrenowani. Trzymamy za nich kciuki!

W skład zespołu wchodzą:

libero 11 Mateusz Pęczek

2 Łukasz Pisarek

1 Michał Owczarek

17 Artur Kabziński

16 Adrian Strumiłło

5 Krzysztof Nowakowski

10 Bartosz Gaj

12 Konrad Kowalewski

14 Bartosz Świrski

9 Jakub Mikołajewski

15 Mariusz Wieczorek

8 Mariusz Stępień

trener Robert Brzozowski

 

Na okres dwóch sezonów LUMKS Kasztelan  wypożyczył jako juniora Michała Owczarka do Viking Tomaszów (V miejsce mistrzostwa Polski juniorów), a od 2014 Michał Sendalski został wypożyczony do drugoligowego AZS Łódź.

O kolejnych sukcesach LUMKS Kasztelan Rozprza będziemy informować na bieżąco.

DSC_9624.jpeg