Tłumacz Migam

Rozprza na targach turystycznych w Katowicach

W dniach 27-29 marca br. w Katowicach odbyły się Targi Turystyczne „GLOBalnie”, największa tego typu impreza w okresie wiosennym w kraju. Dzięki współpracy Urzędu Gminy w Rozprzy z Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, zwiedzający z całej Polski mogli zapoznać się z ofertą turystyczną naszego regionu.

Na wspólnym stoisku Województwa Łódzkiego pracownicy piotrkowskiego CIT prezentowali m.in. przewodniki historyczne „Szlakiem naszych zabytków”, promujące najciekawsze atrakcje gminy Rozprza, jak Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Życia, czy też zachowane fragmenty jednego z najstarszych grodów w nie tylko regionie, ale i w Polsce.

Podczas targów zapraszano odwiedzających do włączenia się w różne działania realizowane w ramach obchodów Jubileuszu „950-lecia Rozprzy”. Kulminacja obchodów nastąpi w dniu 21 czerwca 2015 r. Będzie to wydarzenie plenerowe połączone z corocznymi obchodami „Dni Gminy Rozprza”, te w bieżącym roku odbędą się 20 czerwca.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również album poświęcony tej ważnej rocznicy oraz gadżety przygotowane przez Urząd Gminy w Rozprzy, min.: ulotki informacyjno-promocyjne, smycze, długopisy oraz piny.