Tłumacz Migam

Wielkanoc w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi

We wtorek 31 marca 2015r. cała społeczność szkolna ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi zebrała się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział  w akademii z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Akademię przygotowaną przez uczniów klasy VI, pod kierunkiem Moniki Owczarek, rozpoczął pasyjny montaż słowno - muzyczny, który wprowadził zebranych na sali w stan refleksji i zadumy. Następnie uczniowie przedstawili inscenizację, która opowiadała o spotkaniu przy pustym grobie o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Teksty przedstawienia przeplatały radosne pieśni Wielkanocne w które włączyła się cała społeczność szkolna. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, które zdawały się nie mieć końca...

Po uroczystości zostały wręczone  nagrody za szkolny konkurs Wielkanocny, organizowany przez Monikę Owczarek. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki poczęstunek.

Laureaci konkursu:

Kategoria I - klasy "0" - III:

1. Kacper Włodarczyk

2. Aleksandra Ciałkowska

3. Filip Sobański

Wyróżnienia:

Hubert Famulski

Oliwia Misztela

Kategoria II - klasy IV- VI:

1. Iza Woźniak

2. Zuzanna Leśniewska

3. Julia Kowalska

Wyróżnienie:

Krystian Kiełbasa

Gratulujemy zwycięzcom !

Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły Justyna Kaniewska, która złożyła Gronu Pedagogicznemu,  rodzicom i uczniom serdeczne życzenia świąteczne. Do życzeń wesołą piosenką dołączył również nasz gość ks. Marcin Szczypiór.

P3300123.jpeg

P3250013.jpeg