Tłumacz Migam

Najpiękniejsze stoły i palmy wielkanocne wybrane

Powoli tradycją się staje, że Powiatowy Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych organizowany jest w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy. Swoje suto zastawione w wielkanocne potrawy stoły wystawiły gminy i stowarzyszenia z całego powiatu. Gminę Rozprza reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Janówki. Towarzyszyły im: Ela Piątek – Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza, Wójt Gminy – Janusz Jędrzejczyk, Przewodniczący Rady Gminy – Tomasz Gemel oraz Radny Powiatu Piotrkowskiego – Grzegorz Konopka.

            Z roku na rok poziom przygotowania uczestników jest co raz wyższy, jednak w tym roku poprzeczka została podniesiona szczególnie wysoko. Sala ośrodka kultury w Moszczenicy w ten jeden dzień w roku wypełniła się zapachami żurów, swojskich wędlin, ciast oraz domowego, pieczonego chleba. Przy każdym ze stołów były również ustawione piękne, różnobarwne palmy wielkanocne.

            Wśród tych pięknie przystrojonych, pełnych pysznego jedzenia stołów niewątpliwie wyróżniał się stół Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Janówki. Wędliny zrobione własnoręcznie przez Panie przyciągały tłumy chętnych, którzy chcieli spróbować tak wspaniałych wyrobów. Smak oraz wykonanie doceniła również komisja konkursowa, która uznała wędliny przygotowane przez Panie z naszej gminy za najsmaczniejsze. Nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe wręczył Wójt Gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk oraz Radny Powiatowy – Grzegorz Konopka. 

Wszyscy z niecierpliwością czekają na przyszłoroczny przegląd, a już w ten weekend każdy w swoim rodzinnym gronie zasiądzie do stołów wielkanocnych.

IMG_8258.jpeg

IMG_8280.jpeg