Tłumacz Migam

Międzynarodowy Rajd Chłopski z wyraźnym akcentem Rozprzy!

Pierwsze miejsce zajęła grupa reprezentująca Gminę Rozprza podczas tegorocznego Międzynarodowego Rajdu Chłopskiego, który tradycyjnie odbył się w Rajczy. W ramach organizowanej od lat imprezy odbyły się Targi Ofert Turystycznych. Za znakomicie przygotowane stoisko promocyjne Gmina Rozprza stanęła na pierwszym miejscu na podium.

Barwne, apetyczne i niezwykle gościnne – tak najkrócej i najlepiej można opisać tegoroczne stoisko promocyjne Gminy Rozprza, które za swój wystrój i oprawę uzyskało najwięcej punktów, zajmując tym samym pierwsze miejsce wśród wszystkich ofert turystycznych przygotowanych przez pozostałe gminy biorące udział w Międzynarodowym Rajdzie Chłopskim w Rajczy. Stoisko przygotowane przez Urząd Gminy w Rozprzy od samego początku przyciągało uwagę licznie przybyłych gości i turystów, którzy niemal już od „progu” częstowani byli tradycyjnymi smakołykami przygotowanymi przez panie z Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza. Na suto zastawionym stole królowały przygotowane według prastarej receptury wędzonki i inne potrawy z których nasz region słynie. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również olbrzymi łosoś przygotowany przez Andrzeja Franczaka.

Staraliśmy się przygotować ciekawe stoisko, które przyciągnie oko turysty i które zwróci na siebie uwagę, dając się zapamiętać. Staraliśmy się tak zaprezentować, by pokazać wszystko to, co do zaoferowania ma nasza gmina – mówi Zastępca Wójta Artur Cubała, który koordynował całość przygotowań. – Rajd Chłopski, to duża impreza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z Polski i zagranicy. Jest to, więc dla każdej gminy doskonała okazja do promocji siebie. Cieszy nas ze zarówno organizatorzy jak i odwiedzający targi docenili nasze starania.