Tłumacz Migam

Święto Babć i Dziadków

Przedszkole w Niechcicach szczególną rolę przywiązuje do obchodów Dnia Babci i Dziadka, kształtując tym samym u dzieci więzy emocjonalne z najbliższymi, szacunek do osób starszych.

Dziadkowie w obecnym czasie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu swoich wnucząt.  Wspierają rodziców w wychowaniu ich dzieci, otaczają troską, często sprawują nad nimi opiekę. Rodzice troszczą się o wszechstronny rozwój i wychowanie swoich pociech.  A więź emocjonalna z dziadkami jest bardzo ważna we wszechstronnym rozwoju małego dziecka. Dziecko czuje się kochane, ma poczucie bezpieczeństwa.

W czasie tych ważnych dni przedszkole w Niechcicach przepełnione było miłością, radością płynącą do babć i dziadków od wnuczków, ale także od babć i dziadków do kochanych wnucząt

Pszczółki” i „Żabki” zorganizowały to uroczyste spotkanie 20 stycznia br.

Dyrektor Beata Sianos oraz wychowawczynie Agnieszka Tarnowska, Barbara Pawlik i Aleksandra Burkin powitały wszystkich zgromadzonych gości. Następnie oddano głos przedszkolakom. Po oficjalnym powitaniu, kolejno występowały dzieci z grupy „Pszczółki” i „Żabki” recytując dla swoich kochanych babć i dziadziusiów wiersze przepełnione miłością. Prezentowały również swoje umiejętności muzyczne (śpiewając wiele piosenek) oraz taneczne. Po zakończonym występie wnuki wręczyły swoim dziadkom przygotowane specjalnie na tę uroczystość kolorowe kokardy i muszki. Atmosfera, jaka panowała była niepowtarzalna. Dziadkowie z uwagą oglądali występy swoich pociech. Wielu z nich zakręciła się w oku łza. Po występach dzieci zaprosiły swoich dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców grupy II i III. Były wspólne rozmowy, żarty i zabawy.

Ciąg dalszy uroczystości związanych z obchodami Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu w Niechcicach odbędzie się 22 stycznia 2015r. W tym dniu w przedszkolu zagoszczą babcie i dziadkowie dzieci z grupy I „Biedronki” i IV „Motylki”. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami Gabrielą Jarzębską, Urszulą Olczyk i Moniką Hampel przygotowują uroczyste występy wraz z niespodziankami.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości życia, pociechy z wnucząt tych małych i już dorosłych oraz 100 lat życia i pomyślności.