Tłumacz Migam

W Nowej Wsi zagrała Orkiestra

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi uwielbiają pomagać! Przekonaliśmy się o tym po raz kolejny podczas corocznej akcji zorganizowanej w całej Polsce i Świecie - 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Tuż po przerwie świątecznej, przez 3 dni: 7, 8, 9 stycznia 2015 r. nauczyciele, uczniowie oraz rodzice rozpoczęli zbieranie pieniędzy dla fundacji. W tym roku celem Orkiestry  było zebranie  funduszy  dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Łącznie przez 3 dni, udało się uzbierać kwotę 401 zł i 58 groszy!!!

W finałową niedzielę 11 stycznia 2015 r. uczennice klasy VI Marysia Kowal oraz Iza Kukulska wybrały się wraz z organizatorką akcji - Magdaleną Jakubik do Piotrkowa Trybunalskiego. Tam na scenie Amfiteatru Miejskiego odbywały się licytacje przedmiotów na WOŚP. Po głośnej, żywiołowej i entuzjastycznej licytacji z publicznością reprezentacji szkoły udało się ze sceny zalicytować koszulkę zespołu SKRA Bełchatów z oryginalnymi podpisami siatkarzy, którzy zdobyli Mistrzostwo Świata w piłce siatkowej. Za zebraną kwotę otrzymali wspaniałą antyramę z cenną, pamiątkową koszulką, która zawiśnie na górnym korytarzu szkoły.

DSCN0613.jpeg

Co więcej, Miejski Ośrodek Kultury zalicytował tort cukierni ” Migdał”, który otrzymali uczniowie szkoły z Nowej Wsi w podziękowaniu za aktywny udział w Orkiestrze.

DSCN0616.jpeg

Organizatorzy akcji zbierania pieniędzy w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi składają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do tej akcji. Dla wszystkich uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli, emerytów, administracji i obsługi oraz zaprzyjaźnionych rodzin! Dla wszystkich,  którzy otworzyli swoje serca i zgodzili się pomóc w tej wspaniałej akcji.