Tłumacz Migam

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony w Straszowie

20 listopada, czyli w 25. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, po raz pierwszy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Konwencjam.jpeg

W szkole podstawowej w Straszowie przygotowania do tego święta rozpoczęły się już na początku listopada, kiedy to pedagog szkolny Grażyna Lewińska, ogłosiła konkurs "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI".  Uczniowie klas IV, V i VI wraz ze swymi wychowawcami na godzinach wychowawczych omówili KONWENCJĘ O PRAWACH  DZIECKA. Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie prac plastycznych utrwalających znajomość praw w świadomości dziecka.

IMG_5169p.jpeg

Trzydzieści trzy prace wzięły udział w szkolnym etapie konkursu. Najlepsze prace zostały wysłane do Warszawy na kolejny etap konkursu. Nagrody odebrali: Mirella Kędra (kl.IVa), Mateusz Leśniewski (kl.IVb), Julia Krupa (kl. V), Dawid Leśniewski (kl. VI). Uczniowie klas młodszych wzięli udział w cyklu zajęć opiekuńczych z panem Rafałem Marciniakiem - poświęconym PRAWOM DZIECKA oraz w tygodniu zajęć świetlicowych pt. NASZE PRAWA I OBOWIĄZKI prowadzonych przez nauczycieli świetlicy.