Tłumacz Migam

Policjant odwiedził przedszkolaków z Rozprzy

We wtorek 18 listopada br., najważniejszym wydarzeniem dla przedszkolaków z Przedszkola w Rozprzy była wizyta policjanta pana Piotra Dąbrowskiego. Głównym tematem spotkania byłoBezpieczeństwo dzieci na drogach”.

IMG_8738.jpeg

Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Zaproszony gość rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Wspomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Pan asp. szt. Piotr Dąbrowski wziął czynny udział w akcji pt: ”Cała Polska Czyta Dzieciom”, w której uczestniczy całe Przedszkole w Rozprzy i odczytał wiersz pt: „Stefek Burczymucha”.