Tłumacz Migam

Plac zabaw przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Niechcicach

Plac zabaw przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Niechcicach powstał w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”. Koszt realizacji szkolnego placu zabaw wyniósł 230 900,00 złotych. 50 % powyższej kwoty otrzymano z Narodowego Programu „Radosna Szkoła”. Plac zabaw przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym został wyposażony między innymi w zestaw zabawowo-sprawnościowy, huśtawki, zestaw wielofunkcyjny, zestaw wieża z rurą strażacką i warownię.

Na uroczystość otwarcia, która odbyła się we wtorek 28 października br. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Niechcicach przybyli Janusz Jędrzejczyk Wójt Gminy Rozprza, Marzena Kacperczyk kierownik inwestycji, proboszcz Niechcic ksiądz Zbigniew Biedroń, Rodzice, Nauczyciele i  Uczniowie.

IMG_3186.jpeg

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Bogusława Lewińska, która przedstawiła program spotkania. Następnie dokonano poświęcenia, przecięcia wstęgi i oddania do użytku dzieciom nowej inwestycji. Dyrektor, złożyła serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania placu.

Piękny plac zabaw to  nowa strefa  aktywnej zabawy, w której dzieci mogą  miło i bezpiecznie spędzać  czas. „Jesteśmy dumni, że nasza szkoła została tak szczodrze obdarowana. Wierzymy,   że dzieci, rodzice i nauczyciele  w pełni to doceniają i cieszymy się, że dzieci będą miały, gdzie spędzić czas w atrakcyjny i ciekawy sposób” – powiedziała Bogusława Lewińska Dyrektor Szkoły.

IMG_3217.jpeg

Nowy plac zabaw dostarczy dzieciom radości, zabawy, wzbogaci ofertę edukacyjną placówki, będzie służyć lokalnej społeczności oraz pozwoli rozwijać twórcze inspiracje dzieci i przyczyni się do ich pierwszych życiowych sukcesów.