Tłumacz Migam

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZESPOLE SZKOLNO - GIMNAZJALNYM W NIECHCICACH

W Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Niechcicach odbył się Dzień Języków Obcych. Była to świetna okazja by uczniowie zapoznali się z kulturą i historią krajów rosyjsko, niemiecko i anglojęzycznych, by zastanowili się nad wpływem tych języków i krajów z nimi związanych na naszą  edukację i nasze obyczaje. Ale przede wszystkim była to szansa na dobrą zabawę.

Dzie+ä j¦Özyk+-w (15).jpeg

W szkole dzieci uczą się 3 języków obcych – angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, dlatego też niektóre z wiadomości były przekazywane aż w 5 językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz w łacinie. Uczniowie wyrecytowali we wszystkich językach nazwy dni tygodnia, miesiące, a także odśpiewali obcojęzyczne wersje popularnej w szkole piosenki „Panie Janie”

Tego dnia przybyli do placówki z całego świata wybitni goście. Znakomite postaci ze świata międzynarodowej polityki - Jej Królewska Mość Elżbieta II, Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, Kanclerz Niemiec – Angela Merkel, Prezydent Federacji Rosyjskiej  Władimir Putina. A nawet sam Juliusz Cezar !!!

Jakby tego było mało ze specjalnym występem zjawili się członkowie zespołu ‘The Beatles”. Wielka czwórka z Liverpoolu odśpiewała swój kultowy utwór „Twist and shout”.