Tłumacz Migam

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

­­Zamelduj się na służbę - Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy.

Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w całej Polsce ponad 10 tysięcy. Poszukiwani są również w powiecie piotrkowskim.

W całym kraju po raz kolejny wystartował ogólnopolski projekt Szlachetna Paczka. Akcja organizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA za główny cel stawia sobie mądrą pomoc osobom oraz rodzinom potrzebującym. Przedsięwzięcie po raz czwarty zawitało także na Ziemię Piotrkowską.
- Mamy już  15 wolontariuszy, ale jeszcze szukamy kolejnych osób. Wolontariusze stworzą zespół SuperW, którego zadaniem będzie zarówno odnalezienie rodzin, którym potrzebna jest pomoc, jak sponsorów, będących w stanie pomóc – opisują  liderzy rejonu piotrkowskiego Szlachetnej Paczki.

Więcej informacji na temat uczestnictwa w tegorocznej Szlachetnej Paczce można znaleźć na stronach internetowych www.superw.pl i www.szlachetnapaczka.pl oraz u Liderów Rejonu Piotrków Trybunalski Północ i Południe: Oskar Kuliński – 503 418 847,Katarzyna Kaźmierczak – 693 614 968.
Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Bronisław Komorowski.
W 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

ulotka-SuperW.jpeg