Tłumacz Migam

"ROZPRZA ŚLADAMI II WOJNY ŚWIATOWEJ"

W pierwszym tygodniu października 25-cio osobowa grupa ze szkolnego koła SKKT PTTK działającego przy Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej wraz z opiekunkami Grażyną Pielużek i Beatą Wieczorek przeszła szlakiem Questu „Rozprza - śladami II wojny światowej”, poświęconego pamięci poległych oraz upamiętniający różne wydarzenia z tamtego tragicznego okresu.

Dzieci i młodzież były żywo zainteresowane tematyką Questu. Zadawały wiele różnych i ciekawych pytań, związanych głównie z miejscowością Rozprza, na które odpowiadała Anna Toma oraz Izabela Kwaśniak. „Nasi Goście uważnie i z ogromnym zaangażowaniem, wczytywali się we wskazówki Kaprala Barskiego, miejscowego bohatera, dzięki temu z łatwością odczytywali wszelkie wskazówki i rozszyfrowali hasło, a tu nie obyło się bez niespodzianki” – dodaje Anna Toma.

IMAG7481.jpeg

Ogromnie ważne jest, że Goście czuli się u nas doskonale, co bardzo cieszy, gdyż grupę tak młodych Questowiczów gościliśmy po raz pierwszy.

Questing jest bardzo atrakcyjną formą dla aktywnego spędzania czasu wolnego, np. pięknego, jesiennego popołudnia, zarówno przez dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Anna Toma

Gmina Rozprza, zaprasza!