Tłumacz Migam

III miejsce dla Gminy Rozprza w konkursie „Przyjazna Wieś”

Miłym zaskoczeniem dla Gminy Rozprza było ogłoszenie wyników tegorocznej, VI edycji konkursu w województwie łódzkim „Przyjazna Wieś”, którego organizatorem jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gmina Rozprza zajęła III miejsce w konkursie „Przyjazna Wieś” na najbardziej przyjazny projekt zrealizowany przy pomocy środków unijnych – etap wojewódzki w kategorii infrastruktura techniczna.

Podczas spotkania laureatów w dniu 10 października br. w Instytucie Europejskim w Łodzi dyplom oraz nagrodę w imieniu wójta gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka, odebrali Anna Toma i Michał Tokarski, z rąk dyrektora Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego Marii Kaczorowskiej.

IMG_5650.jpeg

„Przyjazna Wieś” to organizowany w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich konkurs na najlepszy projekt wspierający rozbudowę infrastruktury na terenach wiejskich, współfinansowany z funduszy europejskich.

W tegorocznej edycji konkurs zrealizowany został w podziale na dwie kategorie: infrastrukturę techniczną i infrastrukturę społeczną oraz w dwóch etapach: I - regionalnym i II - ogólnopolskim.

Warto dodać, że Gmina Rozprza laureatem konkursu „Przyjazna Wieś” została po raz drugi!

Anna Toma