Tłumacz Migam

Dożynki Powiatu Piotrkowskiego w Gminie Rozprza

W niedzielę 21 września 2014 roku po raz pierwszy Dożynki Powiatu Piotrkowskiego odbyły się w Gminie Rozprza. W tym dniu, władze samorządowe powiatu piotrkowskiego i władze samorządowe gminy Rozprza mogły podziękować rolnikom za pracowity czas spędzony w polu oraz podkreślić jak duże znaczenie ma ich praca, trud i wysiłek.

IMG_0863.jpeg

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą Dziękczynną odprawioną w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy, przez księdza prałata Wiesława Płomińskiego Honorowego Obywatela Gminy Rozprza. Następnie zachwycający swą różnorodnością korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Longinówki z kapelmistrzem Grzegorzem Konopką na czele przemaszerował ulicami Rozprzy. Po dotarciu na stadion oficjalnego otwarcia dokonali Stanisław Cubała starosta powiatu piotrkowskiego wraz z Januszem Jędrzejczykiem wójtem gminy Rozprza.  Zgodnie z tradycją wysoko w górę poszybowały gołębie. Tegoroczni starostowie dożynek Małgorzata SkóraAlfred Leśniewski wręczyli staroście piotrkowskiemu i wójtowi gminy Rozprza chleb będący symbolem tegorocznych plonów. Wspólnie przedstawiciele władz samorządowych i starostowie dożynek częstowali miszkańców i gości chlebem upieczonym z tegorocznego zboża. Kolorowymi wieńcami przygotowanymi przez młodzież i Koło Gospodyń Wiejskich z Ignacowa obdarowani zostali Stanisław Cubała starosta powiatu i przewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Czerwiński oraz Janusz Jędrzejczyk wójt gminy Rozprza i Tomasz Gemel przewodniczący Rady Gminy Rozprza. Podczas tak ważnego wydarzenia dla gminy, nie mogło zabraknąć występu naszych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Rozprzy i  Mierzyna. Panie zadbały o dożynkowe przyśpiewki i wprowadzenie słonecznego nastroju, który bardzo się przydał podczas deszczowych figli, jakie spłatała pogoda.

IMG_1042.jpeg

Podczas dożynek zostały wręczone puchary członkom koła wędkarskiego z Rozprzy, którzy 20 września br. brali udział w zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka. Na podium stanął Stanisław Górnisiewicz zajmując I miejsce, zaraz za nim na II miejscu stanął Marian Więckowski i III miejsce należało do Mirosława Muszelika. Puchary wypełnione słodkim upominkiem oraz dyplomy wręczył zwycięzcom wójt gminy Rozprza.

IMG_1165.jpeg

Ponadto na stadionie można było korzystać z rozmaitych atrakcji, wesołe miasteczko, widowiskowe stoiska pełne pysznych potraw przygotowane przez przedstawicieli gmin powiatu piotrkowskiego. O miły i muzyczny nastrój zadbał zespół „A to Ci Biesiada”. Podczas tylu atrakcji na nudę nie było miejsca.

Cieszymy się, że mogliśmy być gospodarzami Dożynek Powiatowych 2014 w Gminie Rozprza.

Wszystkim rolnikom życzymy owocnych plonów i pomyślnych żniw w przyszłym roku.