Tłumacz Migam

OSP W IGNACOWIE INTENSYWNIE DZIAŁA PRZY BUDOWIE GARAŻU

Pierwsze Zebranie Wyborcze nowo powstałej jednostki OSP w Ignacowie z siedzibą w Domu Ludowym odbyło się 30 marca 2008 roku. Na przestrzeni lat jednostka została wyposażona w sprzęt strażacki umożliwiający działalność tj: mundury bojowe, kaski strażackie, pompę wraz z osprzętem, agregat prądotwórczy, samochód strażacki Żuk i wiele innych niezbędnych narzędzi.W związku z brakiem możliwości przechowywania sprzętu, w dostępnym w razie zagrożenia jednym miejscu, podjęto decyzję o budowie garażu dla samochodów strażackich i sprzętu przeciwpożarowego. Prace na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ignacowie rozpoczętą Decyzją Nr 962/2012 z dnia 29 listopada 2012r. To właśnie wtedy OSP w Ignacowie uzyskała pozwolenie na budowę garażu o powierzchni użytkowej 79,70 m2.

IMG_9281.jpeg

Po okresie  przygotowań do inwestycji, gromadzenia środków, w kwietniu 2014 roku, członkowie OSP w Ignacowie rozpoczęli nieodpłatnie prace w tzw. czynie społecznym. Przygotowany został plac, wykopane fundamenty, uzbrojone i zlane betonem. W dniu 5 maja 2014 roku Gmina Rozprza, z własnego budżetu, przekazała 20 000zł na zakup materiałów budowlanych do budowy garażu. Państwo Aneta i Adam Szulcowie z firmy RolBud, przekazali stal zbrojeniową na konstrukcje żelbetowe.

IMG_9322.jpeg

Wykorzystując wsparcie, już w czerwcu budynek był wybudowany i przykryty. Tempo prac, dyktowane było zapałem i chęcią działań członków OSP w Ignacowie. Wszystkie prace były wykonywane w dni wolne od pracy i popołudniami. W pracach wzięło udział ponad 30 osób, które z zapałem i energią współpracowały na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ignacowie.

IMG_2241.jpeg

Gdyby nie pomoc tylu zaangażowanych ludzi o wiele trudniej byłoby osiągnąć to co udało się zrobić na dzień dzisiejszy.