Tłumacz Migam

Mikołaj odwiedził gminę Rozprza

Tradycyjnie jak co roku, Gmina Rozprza wraz z Gminą Biblioteką Publiczną w Rozprzy oraz Stowarzyszeniem Euroaktywni zorganizowała Jarmark Bożonarodzeniowy.

Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście zagroda Mikołaja, a w niej Święty wraz ze zgrają swoich pomocników: sympatycznymi elfami i reniferami, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem w jego czerwonych saniach.

Z roku na rok jarmark cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród odwiedzających, ale także wśród wystawców - pod namiotami pojawili się lokalni artyści ze swoimi wyrobami rękodzielniczymi, Koła Gospodyń Wiejskich z szeroką ofertą - od pysznych przekąsek i domowych wypieków po świąteczne ozdoby oraz nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rozprzy, którzy przygotowali kiermasz książki. Nie zabrakło ziołowych herbatek, miodów z lokalnych pasiek i ręcznie robionych świec, a to tylko część z atrakcji czekających na tegorocznych uczestników wydarzenia.

Dzieciaki nie mogły narzekać na nudę, gdyż na stoisku biblioteki czekało na nich mikołajkowe koło fortuny ze świątecznymi pytaniami zadawanymi przez biblioteczne Śnieżynki. Dla odważnych przygotowano worki pełne nagród, nie zapomniano też o pysznej gorącej czekoladzie i popcornie. Jak zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie buziek, królowały oczywiście zimowe wzory - pierniczkowe ludziki, renifery, cukrowe lizaki i śnieżynki.

Tegoroczny Jarmark odwiedzili również: Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, zastępca Burmistrza Rozprzy Artur Cubała, Prezes Stowarzyszenia Euroaktywni Michał Tokarski, Radni Rady Miejskiej w Rozprzy, liczni sołtysi, mieszkańcy naszej Gminy i osoby przejezdne.

W imieniu organizatorów pragniemy również podziękować Radnym Rady Miejskiej w Rozprzy za zakup słodyczy dla najmłodszych: Przewodniczącej Rady Miejskiej w Rozprzy Agacie Bartkowskiej, wiceprzewodniczącemu Zdzisławowi Piątkowi oraz Radnym: Annie Pawłowskiej, Tomaszowi Gemel, Krzysztofowi Biegańskiemu oraz Andrzejowi Matuszczykowi.

Mamy nadzieję, że Mikołajkowy klimat wywołał radość oraz uśmiechy na twarzach i rozgrzał serca wszystkich odwiedzających Jarmark, bez względu na wiek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego klimatycznego zimowego spotkania i do zobaczenia za rok.