Tłumacz Migam

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła!

22 listopada to dzień wspomnienia Św. Cecylii-patronki muzyków, organistów, orkiestr dętych.

Z tej okazji w sobotę 18 listopada w Kościele Parafialnym w Milejowie odbyła się uroczysta msza w intencji muzyków Marszowo Koncertowej Orkiestry Milejów Liturgię Mszy Świętej uświetniła muzyka naszej Orkiestry pod batutą kapelmistrza Grzegorza Konopki. Po mszy dla wszystkich zgromadzonych w kościele, orkiestra zagrała koncert z okazji święta swojej patronki. Były też miłe akcenty jak jubileusz 25 lat pracy w orkiestrze Pani Sylwii Czerwińska i Pana Cezarego Łągwa oraz 20 lat pracy Pana Grzegorza Konopki.

Natomiast orkiestra Kasztelania SWING BAND uroczystości św. Cecylii świętowała na Sali Bankietowej przy Stajnia Qando w Jeżowie. Z tej okazji odbył się koncert orkiestry Kasztelania Swing Band pod batutą kapelmistrza Mariana Kuśmierskiego. Była to wspaniała okazja aby zaproszeni goście i przyjaciele orkiestry posłuchali dobrej swingowej muzyki.

Zastępca Burmistrza Rozprzy Artur Cubała składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim organistom pracującym w parafiach na terenie naszej gminy, członkom Orkiestr, wszystkim muzykom, dla których Św. Cecylia jest Patronką ich pracy i twórczości oraz życzy, by ta pasja trwale przyczyniała się do rozwoju osobowego i dawała odbiorcom częstą okazję do żywego kontaktu z kulturą muzyczną i wokalną.

Niech Państwa Patronka będzie Wam codzienną pomocą i wsparciem.