Tłumacz Migam

Dożynki Parafialne w Rozprzy

W niedzielę, 17 września 2023 w Rozprzy odbyły się Dożynki Parafialne. W uroczystości tej Gminę Rozprza reprezentowała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rozprzy Agata Bartkowska z radnymi i sołtysami a Województwo Łódzkie, Wice Marszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba. Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań dla rolników za ich trud oraz wysiłek, poświęcenia wieńców dożynkowych przez ks. Prałata Wiesława Płomińskiego po których cały korowód udał się do Kościoła Nawiedzenia N.M.P. na uroczystą Mszę dziękczynną.

Po Mszy świętej uczestnicy udali się do ogrodu parafialnego, gdzie przy akompaniamencie Zespołu Kasztelania Swing Band spróbowali chleba dożynkowego z miodem.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie święta parafialnego a w szczególności wszystkim Sołectwom z naszej Parafii, które przybyły na uroczystość.

W tym roku wieńce dożynkowe przygotowały sołectwa: Białocin, Ignaców, Stara Wieś, Romanówka/Stefanówka, Bagno, Straszów, Jeżów, Laski, Bazar, Kęszyn/Dzięciary/Magdalenka/Wroników/Bogumiłów, Zmożna Wola, Łochyńsko oraz Nowa Wieś.