Tłumacz Migam

110-lecie Orkiestry Dętej OSP Mierzyn

W niedzielę 16 lipca 2023 r. uroczystą mszą świętą w kościele pw. Św. Mikołaja BM w Mierzynie rozpoczęły się obchody 110-lecia istnienia Orkiestry Dętej OSP Mierzyn.

Następnie korowód przemaszerował na plac za remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzynie, gdzie od powitania przybyłych gości oraz przedstawienia historii Orkiestry rozpoczęły się oficjalne uroczystości.

Po koncercie Orkiestry Dętej OSP Mierzyn nie zabrakło wielu gratulacji, odznaczeń oraz życzeń, które w imieniu władz samorządowych gminy Rozprza przekazała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rozprzy Agata Bartkowska oraz zastępca Burmistrza Artur Cubała.

Za wieloletni wkład uhonorowani zostali: Waldemar Owczarek, Waldemar Stanisławski, Stanisław Duszyński, Jan Olczyk, Karol Gawiński, Marek Mazurczyk, Wojciech Mazurczyk, Jan Marusiński, Kazimierz Koryciński i Jan Krasoń.

W dalszej części na scenie zagrał zespół Kasztelania Swing Band.

Z okazji Jubileuszu 110 – lecia istnienia składamy serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim Członkom Orkiestry Dętej OSP Mierzyn za Waszą wieloletnią i aktywną pracę artystyczną, zaangażowanie i obecność w życiu kulturalnym i społecznym naszej gminy.
Życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rozprzy Agata Bartkowska oraz zastępca Burmistrza Rozprzy Artur Cubała.