Tłumacz Migam

Gminne zawody Sportowo-Pożarnicze w Rozprzy

W niedzielę, 2 lipca 2023 r. na stadionie sportowym GKS Czarni Rozprza odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach wzięło udział 13 drużyn w tym cztery drużyny kobiece. W sekcji kobiecej wystartowały drużyny z OSP w Straszowie, Mierzynie, Rajsku Małym i Starej Wsi, natomiast w sekcji męskiej drużyny z OSP w Rajsku Małym, Ignacowie, Lubieniu, Białocinie, Cekanowie, Starej Wsi, Mierzynie, Straszowie i Łazach Dużych. Podczas zawodów drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach – sztafecie 7x50 metrów oraz ćwiczeniach bojowych.

Po zaciętej i wyrównanej walce w sekcji kobiet zwycięską drużyną okazała się drużyna z OSP w Starej Wsi (broniąca zeszłorocznego tytułu) w składzie: Wioletta Szelest, Julia Świstak, Aleksandra Pabich, Natalia Kukulska, Iza Woźniak, Olga Tarnowska, Magdalena Kowal, Magdalena Olczyk, Patrycja Ziemba oraz Mateusz Świstak, który obsługiwał motopompę.

Na drugim miejscu znalazła się drużyna z OSP w Straszowie, a trzecią pozycję zajęła drużyna z OSP w Mierzynie

W sekcji męskiej trzecie miejsce zajęła OSP z Cekanowa, drugie miejsce przypadło OSP ze Straszowa, a pierwsze miejsce zajęli dotychczasowi obrońcy tytułu - strażacy z OSP w Starej Wsi w składzie: Damian Stańczak, Kacper Krasoń, Patryk Stańczak, Marcin Jarosz, Jakub Pielużek, Krystian Włodarczyk, Jakub Sielski, Mateusz Świstak oraz Filip Sobański.

Komisję sędziowską powołał Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy, sędzią głównym zawodów był Komendant Gminny Związku OSP RP w Rozprzy Artur Kropiś, a sędzią startowym V-ce Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy Zbigniew Stańczak.

Puchary dla zwycięskich drużyn wręczyli: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rozprzy Agata Bartkowska, Skarbnik Gminy Rozprza Bogdan Górecki oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy Artur Cubała.

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w zawodach oraz życzymy spokojnych wakacji i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.