Tłumacz Migam

XVIII Dni Miasta i Gminy Rozprza

W miniony weekend Gmina Rozprza obchodziła XVIII Dni Miasta i Gminy. Było to wyjątkowe święto, gdyż po raz pierwszy świętowaliśmy je jako Miasto.

Od sobotniego poranka wędkarze zmagali się w zawodach, które odbyły się przy zbiorniku wodnym w Cieszanowicach.

O godzinie 16 na stadionie w Rozprzy nastąpiło oficjalne otwarcie XVIII Dni Miasta i Gminy Rozprza, którego dokonali Zastępca Burmistrza Artur Cubała wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Agatą Bartkowską, Następnie uczestniczącym w uroczystości parlamentarzystom oraz samorządowcom wręczono symboliczne klucze upamiętniające odzyskanie praw miejskich przez Rozprzę.

Po części oficjalnej na scenie wystąpiła dzieci oraz młodzież z Gminnego Centrum Kultury w Rozprzy, Przedszkola w Rozprzy, Przedszkola w Niechcicach, Szkoły Podstawowej w Straszowie, Szkoły Podstawowej w Milejowie, Szkoły Podstawowej w Mierzynie, Szkoły Podstawowej w Niechcicach, Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi oraz Szkoły Podstawowej w Rozprzy.

Po występach najmłodszych na scenie zaprezentowała się Kasztelania Swing Band, śpiewający sobowtór Maryli Rodowicz a sobotnią gwiazdą wieczoru był występ zespołu Łydka Grubasa.