Tłumacz Migam

Dzień Dziecka w SP w Straszowie

1 czerwca 2023r. , w Szkole Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie, było szczególnie gwarno i wesoło, ponieważ zrealizowano program profilaktyczny pod hasłem„Zdrowo, sportowo i bez nałogów – szkolny turniej promujący zdrowie”.

Impreza odbyła się dzięki finansowemu wsparciu programu przez GKdsRPA w Rozprzy. Poczęstunek dla dzieci oraz zabawy na dmuchanej zjeżdżalni  sfinansowała i zorganizowała Rada Rodziców szkoły.

Pani Dyrektor Małgorzata Pokora  powitała zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, złożyła serdeczne życzenia Dzieciom i Rodzicom z okazji ich święta i zaprosiła do wspaniałej  zabawy.

Następnie rozpoczęła się część oficjalna: DZIECI RODZICOM – RODZICE DZIECIOM. Na początku życzenia dla Wszystkich Rodziców złożyły dzieci z kl. 0, potem nastąpił artystyczny „przeplataniec”. Krótkie skecze wg Wandy Chotomskiej z „Kabaretu na jednej nodze” prezentowały dziewczęta z naszego koła teatralnego, były m.in. „Królewna Śnieżka”, „Królewna Śmieszka” czy „Godzina duchów”. Między ich występami zaprezentowali się chłopcy z kl. 0 w piosence „Krecik”, dziewczęta z kl. O w tańcu „Wensday”, klasa III w piosence „Rodzina to rodzina”, klasa II w „Belgijce”, Janina Kielanowska, Lena Gandziarowska oraz duet Maja Kowalczyk i Witold Ciszewski  - nasi reprezentanci w Przeglądzie Piosenki Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka.

 Następnie uczniowie kl. IV po całorocznym zgłębianiu przepisów ruchu drogowego i zaprezentowaniu poprawnej, zgodnej z przepisami, jazdy rowerem  otrzymali karty rowerowe.

Po oficjalnej części programu dnia uśmiechnęło się słońce i nastąpiły zabawy kl. „O”  na dmuchanej zjeżdżalni, a kl. I- VIII wraz z dyrektor i wicedyrektor szkoły oraz wychowawcami i pozostałymi nauczycielami, powiewając kolorowymi balonami wyruszyły na przemarsz przez Straszów, żeby zamanifestować swoją radość, promować zdrowy styl życia bez nałogów i używek.

Po  powrocie czekały na uczniów atrakcje sportowe, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, pikniki klasowe, rozgrywki i zabawy sportowe  dla chętnych, mecz piłki nożnej dla chłopców.  Były także zabawy ruchowe przy muzyce na świeżym powietrzu. Każde dziecko po tak wyczerpujących rozrywkach, chętnie zjadło przygotowane przez rodziców II śniadanie.

Dzień Dziecka i Rodzica pod hasłem „Zdrowo, sportowo i bez nałogów zakończył się zabawą uczniów przy muzyce oraz sportowymi nagrodami-pchełki (kl. 0 –III) i  bierki  (kl. IV – VIII) dla każdego uczestnika zabaw.

Za organizację i przebieg projektu odpowiedzialni byli: Ewa Górecka, Paulina Szulc, Monika Studziżur, Dariusz Pokora, Marta Kulik we współpracy z opiekunem koła teatralnego Martą Sikorską,  wspierani przez dyrektora i wicedyrektora szkoły, wszystkich nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, rodziców.