Tłumacz Migam

Dzień dziecka w Szkole Podstawowej w Milejowie

W samo południe 1 czerwca rozpoczął się w szkole Podstawowej w Milejowie Piknik Rodzinny. Wraz z zaproszonymi gośćmi spotkaliśmy się na boisku szkolnym, gdzie uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Szkoły Iwona Misztela z z-cą Burmistrza Miasta i Gminy Rozprza Arturem Cubałą. Oprócz społeczności szkolnej i rodziców na uroczystość przybyli: sekretarz gminy Rozprza Anna Kaźmierczak, Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty w Rozprzy Edyta Łukasik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Piątek, Radny Gminy Andrzej Matuszczyk i Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Gminy w Rozprzy Julian Misztela.

Następnie odbyły się występy reprezentantów klas, którzy zaprezentowali swoje talenty: piosenkarskie, taneczne, recytatorskie, sportowe oraz znajomości państw i ich stolic. 

Po części oficjalnej uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych, konkurencjach sprawnościowych i pokazach chemicznych. Dużą popularnością, głównie wśród najmłodszych, cieszył się też popularny "dmuchaniec". O pełne brzuszki wszystkich zadbali rodzice, którzy przygotowali klasowe przekąski piknikowe. 

Nikogo nie opuszczał dobry humor, tym bardziej, że dopisała nam piękna słoneczna, pogoda.

Piknik Rodzinny byłby o wiele uboższy, gdyby nie sponsorzy: Rada Rodziców, Burmistrz Rozprzy, Dwór Kasztelan, Pan Zbigniew Ogłoza, Firma "Pamso" oraz Radny Gminy Andrzej Matuszczyk, którym serdeczne podziękowania w imieniu społeczności szkolnej złożyła Pani Dyrektor Iwona Misztela.