Tłumacz Migam

Festyn Rodzinny w Mierzynie

W dniu 30 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Mierzynie odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W spotkaniu uczestniczyli oprócz nauczycieli, uczniów i ich rodziców, również zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Gminy Rozprza Artur Cubała,  Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Edyta Łukasik, Radna Gminy Rozprza Małgorzata Olczyk, Sołtys Mierzyna Bożena Piątkowska i Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Gemel.

Festyn rozpoczął się o godz. 10.00 uroczystą akademią pod hasłem „Mama, tata najpiękniejsze słowa świata” przygotowaną przez uczniów klasy III pod czujnym okiem Magdaleny Matuszczyk i Moniki Andrzejewskiej. Piękne piosenki zaśpiewali również uczniowie klasy I i VI oraz oddziału przedszkolnego. Następnie uczniowie klasy III złożyli serdeczne życzenia swoim rodzicom oraz wykonali pokaz taneczny. Po części artystycznej zgromadzeni wysłuchali pogadanki nt. bezpiecznego zachowania się nad wodą, przeprowadzonej przez przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Tryb., a także obejrzeli krótki film „Kierowcy dzieciom”, który przypomniał jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach. Następnie pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka i zaprosiła wszystkich zgromadzonych na drugą część spotkania.

Po zakończeniu części oficjalnej na uczniów, rodziców i zaproszonych gości czekało wspólne biesiadowanie na urokliwym i pełnym zieleni terenie wokół szkoły. Uczestnicy Festynu degustowali przygotowane przez rodziców smaczne ciasta i deser, a także kosztowali kiełbaski z grilla. Po posiłku przyszedł czas na  wspólną zabawę, konkurencje i rozgrywki sportowe z nagrodami. Na dzieci czekała niespodzianka – dmuchana zjeżdżalnia. W tle rozchodziła się muzyka wprowadzająca zgromadzonych w dobry nastrój. Zabawom i relaksowi na świeżym powietrzu sprzyjała znakomita, słoneczna aura oraz miła, rodzinna atmosfera. O oprawę muzyczną zadbał p. Łukasz Bińczyk.

Festyn został zorganizowany w celu jeszcze lepszej integracji środowiskowej, zapewnienia uczniom atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego, nawiązania bliższych relacji interpersonalnych pomiędzy społecznością lokalną i szkolną.