Tłumacz Migam

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Pawlikowskiego w Rozprzy wicemistrzami Polski

29 maja w Nowej Rudzie miała miejsce jubileuszowa XX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy ,,Pierwsza Pomoc”. Misją konkursu jest promowanie najwyższych wartości, zachęcanie młodzieży do nauki ratowania ludzkiego życia oraz sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do rywalizacji przystąpiło 61 drużyn z całego kraju w kategoriach szkół podstawowych, ponadpodstawowych i mieszanych (uczniów z Ukrainy, którzy w obecnej sytuacji kształcą się w Polsce).

Nasze miasto i powiat reprezentowali uczniowie klas ósmych SP w Rozprzy : Katarzyna Barczyk, Martyna Kraszkiewicz, Maria Lebeau, Szymon Radziszewski i Szymon Jeż. Uczniów do konkursu przygotowała pani Anna Szulc- nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa.

W kategorii szkół podstawowych Turniej wygrała Szkoła Podstawowa nr 100 z Warszawy, za którą uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej z Rozprzy oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu.

Udział uczniów z Rozprzy w tym ogólnopolskim turnieju jest już tradycją. Tak jak głęboko zakorzenionym w nich przekonaniem jest potrzeba umiejętności ratowania życia. W tym roku młodzi ratownicy, przygotowując się do wydarzenia, mieli dodatkowo okazję doskonalić swoje umiejętności, biorąc udział w Warsztatach Pierwszej Pomocy w warunkach górskich organizowanych przez Fundację Dobrych Rezultatów w dniach 27-28.05.2023 r. w Karłowie, Góry Stołowe.

Udział w tych unikatowych warsztatach nie byłby możliwy, gdyby nie sponsorzy. Wyjazd wsparli:

  • BURMISTRZ ROZPRZY- p. JANUSZ JĘDRZEJCZYK

  • PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU- p .BERNARD MATYSZEWSKI

  • HURTOWNIA HYDRUALICZNA MARIUSZ TURNIAK ROZPRZA

  • ELANDA PHARMA SP .z O.O. ROZPRZA

  • GRUPA PRODUCENTÓW ROZSAD KRASOŃ KISIELE-GMINA ROZPRZA

  • PREZES UKS w ROZPRZY- p. ADRIAN SAWICKI

To wielka radość, móc być częścią społeczności, dla której życie ludzkie jest wielką, zawsze wartą walki wartością!