Tłumacz Migam

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej im. J. Pawlikowskiego w Rozprzy

21 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Rozprzy obchodzony był „Dzień Ziemi”. Na początek przed klasami IV – VIII w przedstawieniu pt. „ Ziemia – naszym domem” wystąpili uczniowie kółka kreatywnego z geografii (kl. 6a) oraz kółka tanecznego (kl 6b) pod opieką p. Agata Ryżewskiej.

Gościem specjalnym obchodów Dni Ziemi był pan Maciej Sobański- specjalista do spraw edukacji Zespołu Parków Krajobrazowych woj. łódzkiego z Oddziału terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Pan Maciek zaciekawił wszystkich swoimi opowieściami i przekazał cenną wiedzę na temat ochrony przyrody oraz mieszkańców naszych pól, łąk i lasów.

Na zakończenie uroczystych obchodów Dni Ziemi rozdano przywiezione i przekazane Szkole przez pana Macieja sadzonki drzew i krzewów. Otrzymali je wszyscy uczniowie, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę elektrośmieci. Kilkanaście sadzonek posadzono również przed Szkołą Podstawową w Rozprzy.

Mamy nadzieję, że będą rosły zdrowo i będą cieszyć nasze oczy. Będą też pamiątką akcji ,, Ziemia naszym wspólnym domem".

Organizatorzy: Anita Kabzińska – nauczyciel biologii i Agnieszka Świstak – nauczyciel geografii.