Tłumacz Migam

Targi Edukacyjne dla uczniów klas VIII

W dniu 17 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Pawlikowskiego w Rozprzy odbyły się kolejne Targi Edukacyjne dla uczniów klas VIII naszej szkoły i szkół z gminy Rozprza. Do szkoły przyjechali przedstawiciele 19 szkół z Piotrkowa Trybunalskiego i Powiatu.

W targach uczestniczyły następujące szkoły: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Szydłowie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, TEB Edukacja w Piotrkowie Trybunalskim, Liceum plastyczne Villa Arte w Piotrkowie Tryb., I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb., II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb., III  Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb., IV Liceum Ogólnokształcące  w Piotrkowie Tryb., Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Tryb., Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Tryb., Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Piotrkowie Tryb., Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Piotrkowie Tryb., Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie Tryb., Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie Tryb.,  I  Liceum CnB w Piotrkowie Tryb. oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach.

Targi otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Rozprzy, pani Beata Gemel, życząc uczniom klas VIII dobrego wyboru szkoły oraz witając zaproszonych gości- pana Tomasza Trzaskacza, dyrektora delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, panią Annę Kazimierczak, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Rozprzy, panią Edytę Łukasik, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty w Rozprzy oraz uczniów klas VIII i nauczycieli ze szkół podstawowych z Rozprzy, Straszowa, Mierzyna, Milejowa i Niechcic.

Nad organizacją targów czuwała pedagog szkolny Mariola Smerczek wraz z wychowawcami klas VIII- panią Jolantą Herman, panią Anitą Kabzińską, panią Katarzyną Pawłowską i nauczycielem informatyki panem Tomaszem Deką.

Dekoracje i zaproszenia na targi przygotowała nauczyciel plastyki i techniki, pani Agnieszka Staniaszek.

Przedstawiciele szkół ponadpodstawowych prezentowali swoją ofertę na scenie auli, pokazując prezentacje multimedialne, opowiadając o swojej szkole, profilach klas, zachęcając uczniów bogatą ofertą zajęć, wycieczek i projektów. Wielką radością dla nauczycieli Szkoły Podstawowej w Rozprzy było również to, że wielu przedstawicieli szkół ponadpodstawowych było absolwentami naszej szkoły.

Każda szkoła przygotowała swoje stoisko, gdzie prezentowane były kolorowe i różnorodne plakaty, ulotki, reklamy szkół, plansze, gazetki, wywieszki, afisze, oraz ciekawe prezentacje multimedialne.

Uczniowie z uwagą słuchali prezentacji szkół w auli, a potem mieli czas na bezpośredni kontakt z nauczycielami i uczniami szkół ponadpodstawowych, mogli z nimi porozmawiać, zadać pytania, obejrzeć stoiska, zaopatrzyć się w ulotki, zapoznać się z ofertą szkół.

Uczniowie klas VIII ze szkół podstawowych z Rozprzy, Straszowa, Mierzyna, Milejowa i Niechcic korzystający z bogatej oferty szkół ponadpodstawowych na tegorocznych Targach Edukacyjnych, mieli możliwość wyboru najlepszej dla siebie szkoły ponadpodstawowej, poszerzyli swoją wiedzę na temat profili i zasobu szkół.

Targi Edukacyjne  pokazały uczniom klas VIII, jak wielkie możliwości otwierają się przed nimi wraz z wyborem szkoły ponadpodstawowej.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia za rok.