Tłumacz Migam

Przedświąteczne przedstawienie w Szkole Podstawowej w Mierzynie

Dnia 3 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Mierzynie uczniowie klasy III pod czujnym okiem wychowawcy Magdaleny Matuszczyk i Moniki Andrzejewskiej wystawili przedstawienie wprowadzające nas w okres przedświąteczny, pt. „Wesołego Alleluja”.
 
Przedstawienie rozpoczęto piosenką "Święta, święta, biją dzwony". Następnie młodzi aktorzy za pomocą wierszy, które przeplatał komentarz narratora oraz piosenek opisali tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Całość przedstawienia uzupełniała świąteczno – wiosenna dekoracja oraz wystawa pięknych stoików wielkanocnych wykonanych na konkurs plastyczny.
 
Jak dobry obyczaj nakazuje występ zwieńczono świątecznymi życzeniami uczniów oraz Pani Dyrektor Agaty Lipińskiej:
Niech zmartwychwstały Pan Jezus napełni Wasze serca miłością i pokojem. Niech przemieni każdy smutek w radość, każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję. Wpuśćmy wiosnę do naszych domów, niech słońcem zabłyśnie nad wielkanocnym stołem.
"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas..."
 
Przedstawienie wprowadziło zaproszonych gości Burmistrza Janusza Jędrzejczyka, Zastępcę Burmistrza Artura Cubałę, Radną Rady Miejskiej Małgorzatę Olczyk, przedstawicieli OSP Mierzyn Piotra Pawłowskiego, Beatę Olejnik oraz wszystkich uczniów i nauczycieli w miły, radosny i świąteczny nastrój.
 
W drugiej części spotkania odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym na „Stroik Wielkanocny”. W konkursie wzięło udział 33 uczniów z klas 0 – VII. Wybór nie był łatwy, ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Każdy uczestnik wykonał piękny i wyjątkowy stroik, który z pewnością będzie ozdobą świątecznego stołu. Nagrodzonych zostało aż 20 uczniów w 3 kategoriach. Dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe w zakupie nagród dla wszystkich uczestników.
 
Nagrodzeni uczniowie :
Klasy 0 – I
I miejsce – Alicja Szczukoca
I miejsce - Filip Chruścik
II miejsce – Bartosz Janik
III miejsce – Julia Sych
III miejsce – Alicja Janik
 
klasy II – III
I miejsce – Blanka Łęgowiak
II miejsce – Olga Hajzler
II miejsce- Aleksander Kaźmierczak
II miejsce – Wiktor Wiernicki
III miejsce – Igor Krasoń
III miejsce – Mikołaj Kwaśniak
Wyróżnienie – Dawid Ochej
 
klasy IV – VII
I miejsce – Maja Chruścik
II miejsce – Lena Hajzler
II miejsce – Lena Gemel
III miejsce – Lena Goszcz
III miejsce – Elzbieta Żabicka
Wyróżnienie – Kinga Siwocha
Wyróżnienie – Kacper Kwaśniak
Wyróżnienie – Wiktor Goszcz
 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach!