Tłumacz Migam

Spotkanie z Policjantami w Szkole Podstawowej im. Św. Mikołaja w Mierzynie

W dniu 15 marca 2023r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb.: sierż. Remigiusza Pacynę – Dzielnicowego Wydziału Prewencji KMP, sierż. sztab. Kamila Koźmińskiego - Dzielnicowego Wydziału Prewencji KMP oraz mł. asp. Kamila  Wybana – przewodnika psa Maxa z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego KMP.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0 – V. Policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze oraz wspólnie ze Spangebobem rozwiązywali zadania. Maskotką spotkania był Komisarz Błysk, który rozdawał dzieciom prezenty: odblaski i plakietki. Uczniowie z uwagą wysłuchali policyjnych rad oraz zadawali wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja elementów umundurowania policyjnego: czapki „drogówki”, kamizelki i lizaka, kamizelki kuloodpornej, kasku, pałki i innych akcesoriów, które dzieci mogły również przymierzyć. Uczniowie mieli możliwość poznania tajników z działu kryminalistyki – daktyloskopii, czyli obadania linii papilarnych dłoni. Goście nie przybyli sami. Towarzyszył im pies policyjny o imieniu Max, który pod czujnym okiem swojego przewodnika zaprezentował swoje umiejętności i stopień wyszkolenia.  

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie w podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przypomnienie oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pani Dyrektor wręczyła naszym gościom podziękowania i upominki.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, które na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Spotkanie zorganizowały: Małgorzata Olczyk i  Krystyna Sowa.