Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy dostępny dla osób niedosłyszących
Dzięki uczestnictwu w projekcie „Akademia samorządowa: Dostępność plus – mazowieckie i łódzkie” nr POWR.02.18.00-00-0173/20, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne, Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy otrzymał nieodpłatnie pętlę indukcyjną.
Przekazującym jest Lider projektu, firma Certes Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Dzięki temu urządzeniu nasz urząd stanie się bardziej przyjazny dla osób niedosłyszących.
Pętla indukcyjna jest jednym ze środków wspomagających słuch. Urządzenie to współdziała z aparatami słuchowymi, które mają wbudowany specjalny element. Elementem tym jest cewka indukcyjna, którą obecnie posiada niemal każdy aparat słuchowy.
Jak pętla indukcyjna działa w praktyce?
Zestaw składa się ze źródła dźwięku (mikrofonu), wzmacniacza pętli indukcyjnej, przewodu pętli indukcyjnej pełniącego rolę anteny generującej pole magnetyczne, odbiornika (cewki indukcyjnej), czyli aparatu słuchowego wyposażonego w odbiornik pętli indukcyjnej lub zewnętrznego odbiornika pętli indukcyjnej. Sygnał ze źródła dźwięku (mikrofonu) jest podłączony do wzmacniacza pętli indukcyjnej, który generuje prąd zmienny o wartości nawet kilkunastu amper. Prąd ten „płynie” poprzez obwód zamknięty, w którym wytwarzane jest zmienne pole magnetyczne. Zmienne pole magnetyczne przekształcane jest przez cewkę w aparacie słuchowym na dźwięk a następnie wzmocniony odpowiednio do poziomu ubytku słuchu użytkownika.
Zachęcamy i zapraszamy do odwiedzania naszego Urzędu wszystkich interesariuszy, w szczególności osoby dysfunkcją słuchu.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Modyfikował: Jakub Miler Data modyfikacji: 10-03-2023 10:17