Tłumacz Migam

Spotkanie z Tomaszem Habdasem i podsumowanie konkursu "Czytelnik Roku 2022"

2 marca 2023 r. gościliśmy w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy Tomasza Habdasa, podróżnika i przewodnika górskiego, który opowiedział o najciekawszych miejscach w polskich górach. Spotkanie było także okazją do podsumowania plebiscytu na najaktywniejszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy, którzy w minionym roku wypożyczyli i przeczytali największą liczbę książek. Nagrody i wyróżnienia otrzymało dziesięciu z nich.

W 2022 r. z księgozbioru Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy i jej czterech filii skorzystało 1372 czytelników. Wśród nich znaleźli się laureaci rankingu, którzy w minionym roku wytrwale i z niesłabnącym zainteresowaniem odwiedzali nasze placówki. Nagrodzeni (wg kolejności alfabetycznej): Witold Błaszczyk (Filia w Lubieniu), Bogusława Danielik (Filia w Lubieniu), Halina Gal, Żaneta Jagielska-Kuliś, Paulina Lenarczyk (Filia Lubień), Sławomira Misztela, Nadia Sikorska, Halina Szulc, Dawid Wikliński oraz Jolanta Wiśniewska. Z ciekawostek możemy dodać, że nasi finaliści w 2022 roku przeczytali łącznie 1523 książki, a plebiscyt organizowany był po raz trzeci.

Po podsumowaniu konkursu prelekcję wygłosił Tomasz Habdas, autor książek i przewodników o tematyce górskiej, który od kilku lat opisuje swoje podróżnicze doświadczenia na blogu „W szczytowej formie”. Podróżnik podzielił się ze słuchaczami swoją wiedzą dotyczącą nie tylko tego, na które szlaki i pasma górskie warto się wybrać, ale także jak właściwie przygotować się na tego typu wycieczki. Z całą pewnością wiedza i doświadczenia naszego gościa będą nieocenionym źródłem informacji dla uczestników spotkania, którzy w przyszłości planują górskie wędrówki. Warto dodać, że na liście szczytów zdobytych przez Tomasza Habdasa znajdziemy między innymi: Mont Blanc, Kilimandżaro, Elbrus i Aconcaguę. Trzymamy mocno kciuki za realizację wszystkich planów podróżnika, wśród których, jak sam wymienia, jest m.in. zdobycie Korony Ziemi.