Tłumacz Migam

Podsumowanie Sportowe Ziemi Piotrkowskiej za 2022 rok

W dniu 17.02.2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabicy odbyło się Podsumowanie Sportowe Ziemi Piotrkowskiej za rok 2022.

Jak co roku bardzo dobrze wypadła w nim Nasza Gmina.

Wyróżnienie w Kategorii Najpopularniejszy Sportowiec otrzymał, jak w roku poprzednim, Wiktor Kowalewski. Jest on uczniem Szkoły Podstawowej w Rozprzy, trenuje lekkoatletykę a najlepsze wyniki osiąga w biegach długich i terenowych. W ostatnich latach odniósł wiele znaczących sukcesów w zawodach Powiatowych, Wojewódzkich jak i Ogólnopolskich stając się jednym z najlepszych biegaczy w naszym województwie. Wiktor został też wyróżniony w Kategorii Sportowa Nadzieja 2022r.

W kategorii Najlepszy Trener wyróżniony został Marcin Marusiński, nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Rozprzy, który osiągnął wiele sukcesów z młodzieżą w grach zespołowych i lekkoatletyce.

W kategorii Najlepszych Szkół Podstawowych I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Rozprzy z licznymi osiągnięciami w wielu dyscyplinach sportowych w różnych kategoriach wiekowych.

Wśród Sekcji Turystycznych wyróżnienie otrzymała Sekcja ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi z opiekunem Dorotą Jakubek. Sekcja ta brała udział w wielu ogólnopolskich zlotach sportowo-turystycznych osiągając w nich bardzo dobre wyniki.

W kategorii na Najpopularniejszy Klub Sportowy wyróżnienie otrzymały LKS Start Niechcice i Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Rozprzy, które zdobyło również trzecie miejsce w klasyfikacji Najlepszych Rad Gminnych Zrzeszenia LZS.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.