Tłumacz Migam

Ferie w bibliotece rozpoczęte

Dzieci z województwa łódzkiego rozpoczęły ferie. Ofertę warsztatów i spotkań dla uczniów, którzy spędzą ten czas w domu, przygotowała także nasza biblioteka. Za nami dwa dni dobrej zabawy, a pozostałe atrakcje zostały zaplanowane na najbliższe dni.

16 stycznia biblioteka zorganizowała wyjazd do kina na film animowany „Kot w butach: Ostanie życzenie”. Animację obejrzało pięćdziesięcioro dzieci z gminy Rozprza, a w najbliższy piątek  przygody słynnego kota będą śledzić na dużym ekranie czytelnicy naszych filii bibliotecznych. W programie ferii znalazły się także warsztaty plastyczne, uwielbiane zarówno przez młodszych, jak i nieco starszych uczestników naszej zimowej akcji. Podczas wtorkowych zajęć (17 stycznia) powstały wyjątkowe upominki dla babć i dziadków. W ich wykonanie dzieci włożyły mnóstwo pracy, aby efekt zachwycił obdarowanych. Własnoręcznie wykonane prezenty mają przecież szczególną wartość.

W kolejnych dniach dzieci wezmą udział w warsztatach tworzenia balonów na ogrzane powietrze, obejrzą sztuczki w wykonaniu iluzjonisty oraz poznają tajniki kuchennych sekretów pań z KGW przygotowując wspólnie smakołyki. W drugim tygodniu ferii zajęcia zaplanowane są na wtorek i środę. Pierwsze z nich poprowadzi dr Maciej Hubka z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. W środę będziemy kontynuować przygodę z balonami, a więc ponownie spotkamy się z członkami Sportowego Klubu Modelarskiego RC.