Tłumacz Migam

Koncert noworoczny

14 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy odbyło się wielkie kolędowanie. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej „Piotrkowianie”, który zaprezentował świąteczny repertuar w ramach koncertu „Gruchnęła Nowina”.

Mieszkańców gminy, radnych oraz artystów przywitała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy Izabela Kwaśniak. Zespół z Piotrkowa, który rozpoczął koncert tuż po godzinie 18:00, zaprezentował się w pięknych ludowych strojach. Publiczność wysłuchała wykonań najpiękniejszych kolęd i pastorałek. W repertuarze pojawiły się także pieśni ziemi piotrkowskiej, wśród których znalazł się utwór związany z jedną z miejscowości naszej gminy- Niechcicami. Wokalne popisy chórzystów dopełniła muzyka w wykonaniu akordeonisty. Wyjątkowy koncert, łączący folklor z tradycyjnymi pieśniami świątecznymi został nagrodzony gromkimi brawami.

Po występie organizatorzy zaprosili uczestników wydarzenia na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że piotrkowski zespół jeszcze nie raz zagości w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy.