Tłumacz Migam

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Mierzynie

We wtorek w Szkole Podstawowej w Mierzynie odbyły się Mikołajki zorganizowane przez uczniów Szkoły pod kierunkiem p. J. Turniak. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w Szkole Podstawowej w Mierzynie podtrzymywana jest mikołajkowa tradycja i tego dnia obchodzony jest dzień Patrona Szkoły Św. Mikołaja. W tym roku za oknem panowała dość ponura aura, ale w szkole tego dnia przeważał kolor czerwony i uśmiech na twarzach najmłodszych.

Po mszy świętej, od której rozpoczął się ten wyjątkowy dzień po korytarzach szkoły, dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, czekały podekscytowane w oczekiwaniu na Mikołaja.

W tym roku Szkoła gościła podopiecznych DPS-u w Łochyńsku wraz z Instruktorami. W uroczystości wzięli udział również: Sekretarz Gminy Anna Kaźmierczak, Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty w Rozprzy Edyta Łukasik, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zdzisław Piątek, Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Gemel, Radna Gminy Małgorzata Olczyk, Ksiądz Rekolekcjonista oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie.

Mikołaju, Mikołaju… Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???

O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja.

Uczniowie po odebraniu paczek skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem .

– To był fajny, ciekawy dzień… – Długo będę go pamiętać… – Lubię mikołajki… – to słowa dzieci, wspominających 6 grudnia. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, prezentów, kolędy i śniegu oraz czasu spędzonego w gronie najbliższych, z rodziną wokół wigilijnego stołu. A więc wszyscy czekamy już teraz na upragnione Święta Bożego Narodzenia i do następnego roku, drogi Mikołaju!!!