Tłumacz Migam

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu w Niechcicach

Dzień 15 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z Przedszkola w Niechcicach i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Bohaterami były dzieci z grupy ,,Wiewiórki”, które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem, ale także dzieci z grupy "Jagódki", "Zajączki", "Jeżyki" i "Biedronki".

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, sekretarz gminy Pani Anna Kaźmierczak, dyrektor przedszkola Pani Beata Sianos oraz Rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą, nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać, zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować, grzecznie bawić się i fikać, wszystko zjadać z talerzyka, buciki samemu zakładać i na leżakowaniu nie gadać, od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami.         

Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie zaczarowanej kredki przez panią dyrektor na ramieniu dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego, który odbywał się w przedszkolu pod hasłem – "W naszym przedszkolu dzieci nie płaczą".

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, Tato - jestem prawdziwym przedszkolakiem: dużą dziewczynką i dużym chłopcem!